Edgen suosikkipalkki

Miksi suosikkipalkin "linkkien" järjestäminen ei onnistu? Siis jos esimerkiksi lisään sinne uuden linkin, se menee viimeiseksi eikä siirtäminen muualle onnistu. Tai on onnistuvinaan, mutta kun avaa Edgen uudelleen, tämä viimeiseksi lisätty on viimeisenä.

Mistäköhän johtuu
5423
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

aikani pähkäilin tätä samaa ja viimein sen hoksasin,miten ne saa haluamaansa järjestykseen.
ja se taphtuu näin:
-painat siitä missä on nuo 3 viinaa
-ja tulee tuo iso ikkuna missä lukee suosikit
-ja siinä on ne samat suosikit mitkä on suosikkipalkissa
-siinä sitten järjestelet ja raahaat ne haluamaasi järjestykseen,ja se on siinä.
ne pysyy senjälkeen siinä järjestyksessä suosikkipalkissa miten ne laitoit.

Äänestä

Eli klikkaa tuota Keskus (suosikit, lukulista, historia ja lataukset) ja siellä lukee Suosikit-palkki ja klikkaa sitä, niin sinne aukeaa kaikki mitkä on suosikit-palkissa. Siitä vaan järjestelee haluamallaan tavalla.

Äänestä

Kyllä täällä pystyy järjestämään suoraan palkista, raahaamalla vain mihin kohtaan haluaa ja siinä pysyy, myös käynnistyksen jälkeen.
Toinen asia, kun klikkaat "näytä suosikit-palkissa vain kuvakkeet" siihen mahtuu näkyville melkein 50 suosikkia.

Äänestä
  • Korjaus edelliseen. Toimii vain paikallisella tilillä, ei Microsoft tilillä.

    Äänestä

Minulla on Microsoft-tili ja tuo toimii

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


TJii kirjoitti:

Miksi suosikkipalkin "linkkien" järjestäminen ei onnistu? Siis jos esimerkiksi lisään sinne uuden linkin, se menee viimeiseksi eikä siirtäminen muualle onnistu. Tai on onnistuvinaan, mutta kun avaa Edgen uudelleen, tämä viimeiseksi lisätty on viimeisenä.

Mistäköhän johtuu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu