Kuinka paljon ihastuksenne on himoa ja kuinka paljon kiinnostumista/välittämistä toisen persoonasta?
Laittakaa sukupuoli, kiinnostaa onko naisten ja miesten ihastumisen syissä eroa.
Laittakaa sukupuoli, kiinnostaa onko naisten ja miesten ihastumisen syissä eroa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ja haluan rakastaa. Himo kuuluu rakastamiseen.
Molempia rutkasti,mut valitsisin ystävyyden ennemmin kun seksisuhteen,jos sais vaan toisen valita. Mikään ei voisi estää salaa haaveilemasta.Eri asia sitten pystyiskö pitämään sormet kurissa..
Tämä mies haaveilee naisesta, jonka kanssa voisi välillä viettää aikaa ja myös rakastella. Tunnen himoa mutta myös halua tutustua hänen persoonaansa ja viettää hänen kanssaan aikaa keskustellen ja viiniä juoden.
Tottakait tunnen himo ja haluaisin rakastella hänen kanssaan.
ihana nainen ja luonne on se syy mikä sai mut rakastuun siihen ihmiseen, harmi että sain pakit.
Kuitenkin kun nähdään joka viikko niin jospa meistä tulis ees ystäviä kun on se ihminen vaan aivan mahtava persoona, harmi että menin niin lukkoon hänen seurassaan, eikä varmaan uskois jos sanosin että muut naiset olen aina hurmannut itsevarmuudella mutta hänen kanssaan menin aivan lukkoon.
No ei nyt pysty ees treffaileen ja se vituttaa tosi paljon kun kyllä sitä klmekymmpisenä haluais ees sekstailla välillä mutta tämä nainen johon rakastuin vaikutti niin syvästi että tässä ainakin vuosi menee.
Tätä ennen olin n.4-5 vuotta sinkkuna ja seksiä viimeksi saanut ehkä 2 tai 3 vuotta sitten mutta ei ole alusta astikkaan ollut seksi ekana mielessä tän naisen kans.
Olisin halunnut vaan mahollisuuden näyttää että olen oikeasti rakastunut kun veikkaan että ei ole vieläkään huomannut kun en sanonut sen kummemmin ku että on vaan tunteita sillo ku pakit sain.
Seksistä tykkään yli kaiken mutta mielluummin suhteessa harrastan seksiä ku irtosuhteita, saisin kyllä jos viitsisin lähtä yöelämään, ei vaan tällä hetkellä muut naiset kiinnosta.
No ainakin sai tuntea miltä tuntuu rakastua näin, en ole aiemmin varmaan ees rakastunut, ihastuksia on ollut mutta eka kerta vasta nyt ku kokenut rakastumisen.
Lisään vielä että vaikka olisin ollut sinkkuna vaan vuoden niin olisin varmasti rakastunut samanlailla häneen. Että sillä ei ole mitään tekemistä sen kans että olin sinkkuna kauemmin.
Ja sitten ne muutamat kerrat jolloin nainen on todella pahasti luottamukseni rikkonut jätti jäljet että en edes ihastu helposti enkä päästä ihmisiä lähelle.
Tää nainen vaan tuntu alusta asti niin tutulta. Ja joo ei sillä oo enää mitään merkitystä vaikka sanoisinkin että rakastuin kun vissiin jo löytäny jonkun kun oli ruusuja hänen pöydällään, no toivottavasti kohtelee hyvin naista se mies.
Ihastuin persoonaan. Tunnen myös halua, mutta se on himon sijaan enemmän sellaista halua rakastella, antautua toiselle kokonaa.
Nyt ainakin kiinnostusta ja himoa, tietysti välitän, mutta arvelen että paremmin tutustuessa välittäminen lisääntyy. Vaikea jaotella.
Molempia. Toisinaan haaveilen, että hän repii vaatteet päältäni ja ottaa minut lattialla, toisinaan haaveilen kävelystä käsi kädessä luontoa ihaillen ja keskustellen.
Voi kun on käyny tuolalnenkin mielessä itsellä myös miehenä, siis et varmaan ole kaipuuni kohde mutta joo välillä ajatellu että se nainen repis vaatteet mun päältä;)
Luulen että välittäminen voisi olla lähempänä,toki onhan hän maailman viehättävin monin tavoin.Mutta vain lähempänä,se on jotain,jotain ihmeellistä jonka hän ehkä tietämättään "siirsi"muhun.. elämässä tapahtuu kummallisia asioita,kun katsoo avoimin mielin.
Ihastuin hänessä niin runkoon kuin hänen sisimpään. Pelkäsin että sisin ei ollutkaan sitä mitä aistin. Olen nainen ja hän mies tai silloin poika.
Molempia hyvin vahvasti.
no sellainen perusjunttura, vähän rassailee autosta öljyä sormilla, sit kaivelee samalla sormella persettä kotimatkalla ja kotona kipuaa viereen ja työntää sen sormen pinppaan ja kysyy saisko sitä toistakin rohtoa tänään ja katselee alta kulmain murheellisesti, kun autokin hajos :(
arvostaa naisia enempi kuitenkin kun tavanpulliainen eli jaksaa välittää ulkonäöstään ja on kiinnostunut maailmalla tapahtuvista asioista,
parasta kuitenkin on että ihan tavallinen tohvelisankari jolle bisse maistuu ja se toinenkin peellä alkava.
vaikka oikeastaan vaan tykkään hänen huumoristaan,
ikä vähän painaa niin parempi naureskella leipätyökseen..