Julkinen nöyryytys

T.inkeli

Vaikka ihminen on ollut ehdokkaana kunnallisvaaleissa, kirjoittanut omalla nimellään viranomaisten vainosta häntä kohtaan, ei häntä saa Suomen lain mukaan vainota.
Tummeliraiskausjutut menee poliisitutkintaan. Ihan sama tuleeko tuomioita, mutta kirjoittajien tiedot tulee julki...
Asiasta kiinnostunut media on tiedossa

17

354

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MikäIdiootti

      kifrjoittaa harhaisena tällaista:
      "...kirjoittanut omalla nimellään viranomaisten vainosta häntä kohtaan..."

      YKSIKÄÄN suomalainen viranomainen EI OLE käyttäytynyt sopimattomasti eikä laittomasti tuota espoolaista sosiopaattia kohtaan IKINÄ.

      Sen sä tiedät hullu itsekin. Vain SINÄ olet vainonnut viranomaisia koko elämäsi, koska et kykene mihinkään muuhunkaan. SINUA eivät viranomaiset ole koskaan vainonneet, vaan SINÄ olet aina vainonnut viranomaisia. Niin hullut toimivat.

      Olet yhteiskuntahäirikkö jonka osana oli jäädä järjestäytyneen yhteiskunnan ulkopuolelle, missä sinä pystykin, kunnes kuolet ja yhteiskunnastamme tulee taas hieman parempi paikka elää.

      Tuskin edes tajuat miksi koko sivustosi kuoli pystyyn ja kaikki lakkasivat kirjoittamasta sinne. Kukaan ei jäänyt kirjoittamaan sinne. Vain sinä yksin.
      Koska olet niin pahoin psyykkisesti sairas, ettei kukaan halua olla edes moderoimasi verkkojulkaisun kanssa tekemisissä. Siksi kirjoitat siellä yksin.
      Nyt ja hamaan loppuusi saakka. Tyydy siihen psykopaatti.

    • T.inkeli

      Miksi kohdistatte minun kirjoituksistakin vihanne tuohon espoolaiseen perheen isään?

      • Minkälaisesta

        "isästä" tässä nyt puhutaan / kirjoitetaan?
        Mistäpäin Espoota se on?
        Minkälainen "perhe" sillä on?
        Kuka sä olet? Sen edesmennyt veli vai?
        Missä on vihaa? Vihaatko sinä miehiä?
        Onhan sinunkin lapsesi huostattu...


      • Eikysyvätieltäeksy

        Kysyy nainen jolla ollut lähäri omaan lapseen ja huostaanottoja...

        Vai

        Lapsenmurhaajanpuolustaja

        Upea parivaljakko


    • T.inkeli

      Mahtaa olla perverssi ajatusmaailma näillä kirjastossa tumputtavilla levyraatilaisilla, kun kiihottuvat vain levittelemällä toisten rikoshistoria itse värittäen tekoja mahdollisimman perversseiksi tai fantasioimalla vankilaraiskauksista tummelilla tai ilman.
      Ihmettelen miksi suomi24 ei bannaa teitä ikiajoiksi.
      Esitutkinnan päätyttyä nimenne on asianomistajan tiedossa ja medialla. Jatkakaa vaan samaan malliin, itsellenne teette kiusaa. Toivottavasti media tekee jutun jo kuvankaappauksien perusteella

    • EiPidäUnohtaa

      että myös Inga on ollut ehdokkaana. Vuonna 2004 hän oli ehdolla "Miss Peräaukko" kisojen finaalissa. Hänen bravuurinsa oli kun hän omilla jaloilla seisten työnsi päänsä omaan peräaukkoonsa.

      Tämäkään mahtisuoritus ei siivittänyt Ingaa voittoon saakka, vaan tyytyminen oli lopulta toisen perintöprinsessan tiaraan ja 200 litran Tummelitynnyrilliseen.

    • Tuskamieltäraastaa

      Sieluni silmin näen kun kohta taas huudetaan mv lehteä tuomiolle, mutta turhaan huudatte, ei koske Suomen lait enää sitä mediaa.
      Palvelin vaihtui kuulemma eilen EU:lta turvaan.

      • MietiKuuleSitäPösilö

        Niinhän sä taas luulet....... Saatiinhan Peter Fryktman Etelä-Afrikasta tuomiolle Suomeen....... joten miksi sitten ei.....

        Kirjoituksellasi juuri todistit toimivasi MV:ssä.... :)


      • SeSiitäSelittelystä

    • Tietotuotuskaajoillekkin

      MV on eilisestä asti toiminut varmuudella Suomen ja EU:n lakien ulottumattomissa.

      • ÄläSelitäTodista

        Jos näin on niin missä?

        Älä selitä, todista......


    • Suoli24YP

      Sitä ei tiedä ilmeisesti kuin palvelintilan haltija.

    • OnkoKuvamateriaalia

      tuosta Ingan "Miss Peräreikä" missikilpailusta?
      Ei muuten, mutta meitä täällä Äänekosken sosiaalivirastossa
      kiinnostaa asiakkaidemme henkilökohtainen habitus jonkin verran.

    • SeiskaLehtiKamaa

      Kun "lommopäinen tuulitukka" Espoosta ja "uhkea kyyttö" Saarijärveltä olivat olleet putkassa Espoon poliisin tiloissa Kilossa.

      Pariskunta oli jäänyt kiinni Leppävaaran ratapihalta, missä he olivat olleet varastamassa tyhjiä juomatölkkejä metallinkeräysyrityksen säkeistä.

      Keltainen Nissan Micra oli jo lähes täynnä tölkkejä kun poliisipartio tuli paikalle. Molemmat kiinniotetut laittoivat vimmatusti vastaan heitä maijaan vietäessä.

      "Eikä tölkeissä ollut edes pantteja" - kertoi tutkinnanjohtaja, komisario Hakkala.

    • MiksiVäitätte

      ettei Inga olisi muka koskaan ollut palkkatyössä??
      Hänhän on ollut useita vuosia töissä lähettinä.

      Hänen työtehtäviinsä kuului kuljettaa siemennestettä
      peräsuolessaan makkarista kylppäriin. Hänet oli jopa koulutettu.

      Eli nyt loppuu nämä vihapuheet siitä, että Inga olisi ollut koko elämänsä
      pelkkä sosiaalitukien nostaja. Kyllä Inga on nostanut myös asumistukea!!

    • MilläTodennäköisyydellä

      kaksi psykopaattia edes tutustuu toisiinsa ja yhdistävät voimansa nettiloukkauksiin? No, kyllä hullu aina hullun tuntee :)

      Ari ja Inga omaavat melko tarkasti samanlaiset psyykkeen ongelmat.
      Molemmat ovat elinikäisiä sossupummeja sekä 100 % työkyvyttömiä.
      Kyllä tuollaiset sairaudet ja puutteet lähentävät sosiopaattejakin!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      73
      1929
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1209
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1008
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      20
      969
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      89
      685
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      106
      675
    7. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      652
    8. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      648
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      56
      624
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      58
      580
    Aihe