Lohjan sairaala?

Onko kukaan synnyttänyt Lohjan sairaalassa? MInkälainen paikka..?
2462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En ole synnyttänyt Lohjalla,mutta nyt ois tarkotus.Tai ainakin harkitsen vakavasti.
Kovasti olen myös kysellyt kokemuksia ja lähes kaikki on ollut tosi positiivisa kokemuksia.

Pienenä yksikkönä sitä on kovast kehuttu ja henkilökunnalla on erillailla aikaa,kun isossa sairaalassa.

Itse olen aijemmin synnyttänyt pääkaupukiseudun kahdessa muussa isossa sairaalassa,joten pienempi
kiehtois nyt.

Äänestä

Synnytin pojan -99: rv 36 1 eli ei tarvinnut lähteä NKL:lle. Imukuppi, ei kivunlievitystä. Pääsin sektiohuoneeseen yksin ja olin viikon sairaalassa eikä tarvinnut huonetta vaihtaa kun ei tullut sektioäitejä. Silloin sattui olemaan yksi nuori hoitaja lastenhuoneessa joka sanoi etten pääse ennen kotiin ennen kuin poika syö rinnasta kunnolla. Saipahan ensisynnyttäjälle tosi pahan mielen ja vuorokauden itkukohtauksen jota yökätilö sitten "korjaili" ja selvitti kuinka oikeasti asiat menee. Muuten erittäin hyvä kohtelu ja kiva hlökunta. Huippu kätilöharjoittelija. Hra Rehusta en kylläkään ole koskaan pitänyt. Kävin joka toinen vk hänen luonaan polilla ennenaikaisten supistusten vuoksi. Ja hän sitten oli vuorossa kun imukuppia tarvittiin. Meni kuitenkin ok kaikki.
Tyttö syntyi normaalisti -01. Perhehuone vaikka ei isä jäänytkään paikan päälle pidemmäksi aikaa. Hyvä kätilö myös tällä kertaa ja osa tutuista lastenhoitajista. Olen ollut siis kokonaisuudessaan tyytyväinen palveluihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jenny kirjoitti:

Onko kukaan synnyttänyt Lohjan sairaalassa? MInkälainen paikka..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu