Onko sinulla, läheisellä tai tuttavapiirissä kokemusta umpilisäkkeen mukoseelesta joka sisältää pseudomyksoomalimaa?
Erityisesti kiinnostaa tietää, että jos on todettu hyvälaatuisena (umpilisäke kasvaimen kera poistettu ehyenä) niin mitä jatkotoimenpiteitä on tehty ja onko ollut jälkiseuraamuksia?
Umpilisäkkeen mukoseele
Tumor
1
2162
Vastaukset
- Terveenä
Aika myöhään vastaan, mutta vastaanpa kuitenkin. Itseltäni löydettiin mukoseele 2012. Minulla alkoi yht`äkkiä kovat vatsakivut ja menin OYS:n päivystykseen. Kasvain leikattiin ehyenä pois, tämä on nimenomaan tärkeä saada se ehyenä.
Verikokeissa kävin säännöllisesti vuoden ja muistaakseni kerran kuvauksessa ja tähystyksessä. Kaikki hyvin. Lääkäri sanoi, että nykytietämyksellä tämä tauti hoidetaan näin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017433
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?805018- 794849
- 1324258
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103048- 522679
- 402576
- 482229
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102211Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211840