Mutta Kreikka haluaa pysyä EUssa koska EU on velvollinen maksamaan aiheuttamansa Kreikan velat. Sama tilanne on monien muiden maiden kohdalla. Siksi myös Suomen valtaklikki haluaa pysyä EUssa niin kauan kuin rahaa riittää. Rahamme on muuttunut EUssa velaksi.Jokainen voi sen todeta pankkitilistään. Rahan arvo on nollautunut jatkuvan velkaantumisen vuoksi koska kenenkään ei kannata säästää vaan kerätä velkaa ja elää yhteiskunnan tukiaisilla.
EU on keinottelijoiden mafia joka tuhoaa rehellisten ihmisten talouden .Se jopa maksoi yritysten velat parina vuotena.Tässä ei ole järkeä tipan vertaa. Kreikan valtion velka on pari sataa miljardia mutta yritysten voittojen maksimointiin käytettiin pari biljoonaa.Tästä näkee asioiden tärkeysjärjestyksen. Kansa köyhtyi hetkessä ja raha virtaa EUn veroparatiiseihin.
EU haluaa Kreikasta eroon
2
124
Vastaukset
- ei.järjen.häivää
Täyttä puppua. EU:lla ei ole mitään velvollisuutta maksaa Kreikan velkoja eikä EU ole niitä aiheuttanut.
Jatkokin on ihan sitä samaa potaskaa. Ei järjen häivää.- pottua-pottuilijalle
EUn palkollinen on uskollinen EUlle eikä tunne mitään sympatiaa rehellisiä ihmisiä kohtaan. Kyllä nämä sinivihreät tiedetään. Hallituksen porukkaa ja tekojen seuraukset huipentuvat itsenäisyysjuhliin joita vietetään jo Viroa myöten. Molemmat valtiot ovat luovuttaneet itsenäisyyden EUlle eivätkä ole kai ikinä olleetkaan itsenäisiä. Ja kansa joutuu niiden juhlat jatkuvasi maksamaan orjatyöllä. Tännekin kaivataan oma Trump muuttamaan valtion todelliseksi ja vapaaksi törkyväestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss1156737Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243737- 1852526
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2762398Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1962071Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.3001780Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.91725Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.1281269Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.271255- 691224