Kenellä Hengellinen vastuu

hapitus

Useat tv 7. ohjelmat eksyttää .mm.Yliluonnollista ohjelmassa sid roth. jonka vieraana kyseisessä ohjelmassa oli henkilö .joka opetti paikalla olleelle yleisölle ,että he voivat käskeä enkeliarmeijoita lähtemään ympäri maailmaa parantamaan sairaita. eli ihmisellä on valta käskeä enkelimaailmaa toimimaan heidän tahtonsa ja käskyjensä mukaan. eikö tämä ole vaarallista menestys teologista harhaoppia. miksi tv 7. saa lähettää suomen kansalle tällaista ohjelmaa ja oppia. raamatustahan ei löydy tällaista opetusta. tämähän on täyttä eksytystä ääää... ps. vähäinen hapatus hapattaa koko taikinan..

3

264

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valvotaan

      Eiköhän totuus ole, että TV7:n linja on pääasiassa ihmiskeskeistä menestysteologiaa. Näin tapahtuu, kun Raamatullisen opin merkitys yritetään hälventää, tehdä opistakin ns. kehällinen asia. Paavalille oikea oppi oli kuitenkin hyvin tärkeä.

    • Vaulikki

      TV7:n ohjelmista vastuussa olevilla henkilöillä ei ole henkien erottamisen armolahjaa. Se on kaikkein tärkein lahja näinä viimeisinä eksytyksen aikoina. Siis kaikkein tärkein. Kuka sitten on viime kädessä vastuussa? Luulen, että Ojareksen pariskunta, ja etenkin Martti. Mieshän on vaimon pää.
      Olen sanonut tämän jo vuosia sitten. Ja painotan tätä edelleen.

      • ArvioikaaOikein

        Jaakobin kirje 3:1- Veljeni, älkööt aivan monet teistä pyrkikö opettajiksi, sillä te tiedätte, että me saamme sitä kovemman tuomion.

        Efesolaiskirje 5:6-11 Älköön kukaan pettäkö teitä tyhjillä puheilla, sillä semmoisten tähden kohtaa Jumalan viha tottelemattomuuden lapsia; älkää siis olko niihin osallisia heidän kanssaan. Ennen te olitte pimeys, mutta nyt te olette valkeus Herrassa. Vaeltakaa valkeuden lapsina - sillä kaikkinainen hyvyys ja vanhurskaus ja totuus on valkeuden hedelmä - ja tutkikaa, mikä on otollista Herralle; älköönkä teillä olko mitään osallisuutta pimeyden hedelmättömiin tekoihin, vaan päinvastoin nuhdelkaakin niistä.

        Opettajille sekä tukijoille muistutukseksi... "tutkikaa, mikä on otollista Herralle..."


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      399
      8616
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      168
      2951
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      14
      1321
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1018
    5. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      66
      974
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      936
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      61
      923
    8. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      913
    9. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      862
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      73
      844
    Aihe