Kenellä Hengellinen vastuu

hapitus

Useat tv 7. ohjelmat eksyttää .mm.Yliluonnollista ohjelmassa sid roth. jonka vieraana kyseisessä ohjelmassa oli henkilö .joka opetti paikalla olleelle yleisölle ,että he voivat käskeä enkeliarmeijoita lähtemään ympäri maailmaa parantamaan sairaita. eli ihmisellä on valta käskeä enkelimaailmaa toimimaan heidän tahtonsa ja käskyjensä mukaan. eikö tämä ole vaarallista menestys teologista harhaoppia. miksi tv 7. saa lähettää suomen kansalle tällaista ohjelmaa ja oppia. raamatustahan ei löydy tällaista opetusta. tämähän on täyttä eksytystä ääää... ps. vähäinen hapatus hapattaa koko taikinan..

3

311

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valvotaan

      Eiköhän totuus ole, että TV7:n linja on pääasiassa ihmiskeskeistä menestysteologiaa. Näin tapahtuu, kun Raamatullisen opin merkitys yritetään hälventää, tehdä opistakin ns. kehällinen asia. Paavalille oikea oppi oli kuitenkin hyvin tärkeä.

    • Vaulikki

      TV7:n ohjelmista vastuussa olevilla henkilöillä ei ole henkien erottamisen armolahjaa. Se on kaikkein tärkein lahja näinä viimeisinä eksytyksen aikoina. Siis kaikkein tärkein. Kuka sitten on viime kädessä vastuussa? Luulen, että Ojareksen pariskunta, ja etenkin Martti. Mieshän on vaimon pää.
      Olen sanonut tämän jo vuosia sitten. Ja painotan tätä edelleen.

      • ArvioikaaOikein

        Jaakobin kirje 3:1- Veljeni, älkööt aivan monet teistä pyrkikö opettajiksi, sillä te tiedätte, että me saamme sitä kovemman tuomion.

        Efesolaiskirje 5:6-11 Älköön kukaan pettäkö teitä tyhjillä puheilla, sillä semmoisten tähden kohtaa Jumalan viha tottelemattomuuden lapsia; älkää siis olko niihin osallisia heidän kanssaan. Ennen te olitte pimeys, mutta nyt te olette valkeus Herrassa. Vaeltakaa valkeuden lapsina - sillä kaikkinainen hyvyys ja vanhurskaus ja totuus on valkeuden hedelmä - ja tutkikaa, mikä on otollista Herralle; älköönkä teillä olko mitään osallisuutta pimeyden hedelmättömiin tekoihin, vaan päinvastoin nuhdelkaakin niistä.

        Opettajille sekä tukijoille muistutukseksi... "tutkikaa, mikä on otollista Herralle..."


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      313
      8750
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      80
      5343
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      305
      4776
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      69
      3315
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      2
      2757
    6. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      4
      2122
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2028
    8. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      113
      2006
    9. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      1903
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      1870
    Aihe