Keskustan kunnallisvaaliehdokas esittelyssä

Aina_Inkeri_Ankeinen

Harrastuksiini kuuluu: Katkeruus, kateus, kännääminen, aviollisen seksin ulkoistaminen, ukkomiesten seksuaalinen häirintä, naapureiden kyttääminen ja häiriköinti, paskan puhuminen, itsensä kehuminen ja ihailu, epäsiisteys, ihmisten panettelu ja suomi24 humalassa kirjoittelu (koska minulla ei ole ystäviä, eikä omaa elämää). Keskellä tietä ajaminen puhelin korvalla, kaikessa oikeassa oleminen ja valitusten tehtaileminen.

Arvoihini kuuluu: Lakien rikkominen, huumeiden käytön, varastelun ja vakuutuspetoksien hyväksyminen, valehtelu, eläinten kaltoinkohtelu.

Kaikki vaan keväällä vaaliuurnille minua äänestämään, sillä olen ehdottomasti paras ehdokas näillä korkeuksilla.

18

1196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiehimä

      Ja numerosi on ?

    • Jöööö

      Todella loistava esittely :)

    • woooouuuuuuu

      Löytyisiköhän vielä ertyistaitoja ehdokkaalta: Lantaloiden tutkiminen/valitukset, naapurien postilaatikoilla käynti, kateus suurella K:lla ja sydämen asialla ja helmenä olisi niin loistavaa jos hän voisi yrittää laittaa kaikille kapuloita rattaisiin...
      Olipa mukava kun ehdokas löytyi!

    • mitävielä

      Onko ihan pakko täällä kirjoitella? Mikäli on jotain sanottavaa ni eiköhän tuota uskaltas suoraan puhua, no ehkä nää Paltamolaiset ei siihen kykene. Tiedoksi vaan numerot julkaistaan 9.3 onnea kaikille ehdokkaille tasapuolisesti.

    • Paltamolainen

      Täällä vedetään näemmä palkokasvia sieraimeen ja ihan urakalla. Tuo ap:n viesti on täysin asiallinen ja täyttä faktaa.

    • woooouuuuuuu

      Aina_Inkeri_Ankeinen
      Koska olet lähtenyt kampanjoimaan jo uuttauraasi... (hyi sinua otit varaslähdön), haluaisin varmistua että olet se oikea valinta minulle.
      Kuinka aiot vaikeuttaa/ankeuttaa valintasi myötä kuntalaisten elämää, vai pohjautuuko kaikki harrastuksiisi?
      Kiinnostaisi kovasti. Auvink

      • Aina_Inkeri_Ankeinen_

        Hyvä wooouuu/Auvink.
        Kiitos mielenkiinnostasi! Koska harrastukseni ovat kestäneet jo vuosikymmeniä, olen mielestäni ammattilainen näissä asioissa. Koska minun harrastukseni ovat niitä ainoita oikeita, aion tulla kieltämään kaiken muun harrastamisen.
        Ja koska olen ammattilainen asialla, niin kaikki muut ammatit kiellettäköön ja turhanpäiväinen koulutusjärjestelmä lopetettakoon.
        Mainittakoon vielä, että kannatan vaitiolovelvollisuuden rikkomista, kännirähjäämistä, luonnosuojelulakien poistamista, pahansuopaista juoruilua ja turhanpäiväistä utelua. Näillä metodeilla aion luoda kaikille ankean ja ikävän elämän, joten olen varmasti oikea ehdokas sinulle <3


    • sKepu

      Mikä tahansa on parempaa kuin punaiset juoruämmät

    • Onsiinäehdokas

      Onko tämä se ehokas joka mannerhaimin lasten suojeluliitosta kähvelti rahhaa ja oli kännissä jollakin laiva matkalla pikkulasten kanssa muka valvojana.

    • äääppöli

      taitaapa olla hänen tyttärensä..

      • Vae

        onko se "Teemu Selänne"?!


    • R-Tuonela

      Höhö lehmä ja emälehmä company

    • kembsu

      Taitaa olla sukuvika tuo varattujen miesten metsästys...ja valehtelu joka suuntaan!!!

      • kyläläenen

        NIIMPÄ!!Virallisessa ehokkaan esittelyssäkin MELKEIN kaikki totta.Ei voe nauramatta lukea.


    • Terhion

      Mennöö tuo putouspaska jo liianni pitkälle

    • Epätietoinen_

      Laittakaa numeroita että tietää ketä äänestää

    • Hyvin_meni

      Nytpä sitten lautakunta palkkoja vonkaamaan. Kunnanhallituksessa tarvittaisiin asiantuntemusta alalta kuin alalta

      • Anonyymi

        Nytton vaalit tulossa eikun numeroa ehtimmään


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      243
      2071
    2. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1369
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      14
      1226
    4. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      370
      1223
    5. Kysymys Kuhmolaisille

      Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t
      Kuhmo
      20
      887
    6. Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin

      ”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist
      Maahanmuutto
      148
      770
    7. Ensi viikolla tulen takaisin

      Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin
      Ikävä
      19
      766
    8. Olen valtavan ihastunut

      Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.
      Ikävä
      57
      686
    9. Taidat nainen haluta vain sitä yhtä asiaa?

      Minusta tuntuu nyt siltä.
      Ikävä
      75
      682
    10. Oon varma siitä

      Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä
      Ikävä
      101
      645
    Aihe