Keskustan kunnallisvaaliehdokas esittelyssä

Aina_Inkeri_Ankeinen

Harrastuksiini kuuluu: Katkeruus, kateus, kännääminen, aviollisen seksin ulkoistaminen, ukkomiesten seksuaalinen häirintä, naapureiden kyttääminen ja häiriköinti, paskan puhuminen, itsensä kehuminen ja ihailu, epäsiisteys, ihmisten panettelu ja suomi24 humalassa kirjoittelu (koska minulla ei ole ystäviä, eikä omaa elämää). Keskellä tietä ajaminen puhelin korvalla, kaikessa oikeassa oleminen ja valitusten tehtaileminen.

Arvoihini kuuluu: Lakien rikkominen, huumeiden käytön, varastelun ja vakuutuspetoksien hyväksyminen, valehtelu, eläinten kaltoinkohtelu.

Kaikki vaan keväällä vaaliuurnille minua äänestämään, sillä olen ehdottomasti paras ehdokas näillä korkeuksilla.

18

1190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiehimä

      Ja numerosi on ?

    • Jöööö

      Todella loistava esittely :)

    • woooouuuuuuu

      Löytyisiköhän vielä ertyistaitoja ehdokkaalta: Lantaloiden tutkiminen/valitukset, naapurien postilaatikoilla käynti, kateus suurella K:lla ja sydämen asialla ja helmenä olisi niin loistavaa jos hän voisi yrittää laittaa kaikille kapuloita rattaisiin...
      Olipa mukava kun ehdokas löytyi!

    • mitävielä

      Onko ihan pakko täällä kirjoitella? Mikäli on jotain sanottavaa ni eiköhän tuota uskaltas suoraan puhua, no ehkä nää Paltamolaiset ei siihen kykene. Tiedoksi vaan numerot julkaistaan 9.3 onnea kaikille ehdokkaille tasapuolisesti.

    • Paltamolainen

      Täällä vedetään näemmä palkokasvia sieraimeen ja ihan urakalla. Tuo ap:n viesti on täysin asiallinen ja täyttä faktaa.

    • woooouuuuuuu

      Aina_Inkeri_Ankeinen
      Koska olet lähtenyt kampanjoimaan jo uuttauraasi... (hyi sinua otit varaslähdön), haluaisin varmistua että olet se oikea valinta minulle.
      Kuinka aiot vaikeuttaa/ankeuttaa valintasi myötä kuntalaisten elämää, vai pohjautuuko kaikki harrastuksiisi?
      Kiinnostaisi kovasti. Auvink

      • Aina_Inkeri_Ankeinen_

        Hyvä wooouuu/Auvink.
        Kiitos mielenkiinnostasi! Koska harrastukseni ovat kestäneet jo vuosikymmeniä, olen mielestäni ammattilainen näissä asioissa. Koska minun harrastukseni ovat niitä ainoita oikeita, aion tulla kieltämään kaiken muun harrastamisen.
        Ja koska olen ammattilainen asialla, niin kaikki muut ammatit kiellettäköön ja turhanpäiväinen koulutusjärjestelmä lopetettakoon.
        Mainittakoon vielä, että kannatan vaitiolovelvollisuuden rikkomista, kännirähjäämistä, luonnosuojelulakien poistamista, pahansuopaista juoruilua ja turhanpäiväistä utelua. Näillä metodeilla aion luoda kaikille ankean ja ikävän elämän, joten olen varmasti oikea ehdokas sinulle <3


    • sKepu

      Mikä tahansa on parempaa kuin punaiset juoruämmät

    • Onsiinäehdokas

      Onko tämä se ehokas joka mannerhaimin lasten suojeluliitosta kähvelti rahhaa ja oli kännissä jollakin laiva matkalla pikkulasten kanssa muka valvojana.

    • äääppöli

      taitaapa olla hänen tyttärensä..

      • Vae

        onko se "Teemu Selänne"?!


    • R-Tuonela

      Höhö lehmä ja emälehmä company

    • kembsu

      Taitaa olla sukuvika tuo varattujen miesten metsästys...ja valehtelu joka suuntaan!!!

      • kyläläenen

        NIIMPÄ!!Virallisessa ehokkaan esittelyssäkin MELKEIN kaikki totta.Ei voe nauramatta lukea.


    • Terhion

      Mennöö tuo putouspaska jo liianni pitkälle

    • Epätietoinen_

      Laittakaa numeroita että tietää ketä äänestää

    • Hyvin_meni

      Nytpä sitten lautakunta palkkoja vonkaamaan. Kunnanhallituksessa tarvittaisiin asiantuntemusta alalta kuin alalta

      • Anonyymi

        Nytton vaalit tulossa eikun numeroa ehtimmään


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      20
      4063
    2. Immu otti pataan

      Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      3580
    3. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      488
      1857
    4. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      139
      1624
    5. Tykkäätkö halaamisesta?

      Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo
      Maailman menoa
      149
      1561
    6. Hinduilu on suurta eksytystä

      tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa
      Hindulaisuus
      578
      1480
    7. Näetkö feminismin uhkana

      Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?
      Ikävä
      217
      1427
    8. Miksi kaivata miestä

      jolla ei edes muna toimi?
      Ikävä
      113
      1375
    9. Oot nainen kaunis

      muista hymyillä jatkossakin.
      Ikävä
      49
      1109
    10. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      75
      1065
    Aihe