En ole ikinä missään nähnyt niin huolimattomia naisia kuin Emmerdalessa: yhtenään jättävät käsilaukkunsa lojumaan milloin minnekin muiden kaiveltaviksi. Klassikko lienee Tämä että pubissa mennään WC:hen ja väsky jätetään pöydälle tai baaritiskille. Yleensähän WC-käynnin yhteydessä kohennellaan vähän hiuksia/meikkiä, ja ao. tarvikkeet kulkee käsilaukussa...? Hollyn konserttilippujuttuhan oli valetta, mutta yhtä kaikki, tuntuu hassulta että hän olisi jättänyt laukkunsa tiskille, ja Charity olisi ryhtynyt sitä kaivelemaan. (En juurikaan muista nähneeni Hollylla koskaan käsilaukkua?)
Ja vielä hullumpaa oli kun Belle meni yläkertaan nukkumaan ja jätti veskansa aborttipillereineen ym salaisuuksineen alakertaan...
Ja onhan sekin nähty, että joku palaa kotiin juuri sieltä lähdettyään ja päivittelee että olenpa minä höpsö, unohdin käsilaukkuni! Aika hajamielinen saa kyllä naisihminen olla, että siihen pystyy...!
Naiset ja käsilaukut
4
255
Vastaukset
Aika helpolla konstilla kyllä päästettiin Pierce käsiksi Vanessan puhelimeen.
Saadakseen nähtäväkseen kuvan Kirinistä. Josta jo näki vilauksen ko.puhelimessa. Vanessan näyttäessä Rhonalle ja Piercelle Mopsin peräpukamia. Jotta samalla myös sopivasti vilahtaa Piercelle kiinnostava kuva, pakkomielteisesti jahtaamastaan Kirinistä. Miksi eläinlääkärin puhelin sitä paitsi oli juuri pöydälle jättämässään laukussa ? Olisihan Vanessan puhelin voinut olla vaikka hänen taskussaan.
Merkillistä ettei kukaan pubissa muka huomaa, kuinka mies penkoo pöydässä kaikkien nähden Vanessan laukkua. Olisihan Vanessa voinut itsekin saada Piercen kiinni tästä.
Olisi tuossa voitu vähän enemmän nähdä vaivaa. Keksiä jokin muukin keino.
Eikä käyttää tätä vanhaa kikkaa. Tätä naisten hutilointityyliä, jättää käsilaukkujaan mihin sattuu, muiden ronkittavaksi. Hutilusten laukuista on löytynyt jo sopivasti Bellen jälkiehkäisytabletit ja Bernicen laukusta putkimiehen käyntikortti jne.
Nyt oli suorastaan tyrkyllä Vanessan laukku ja siinä ollut puhelin.
Hirveästi salataan asioita. Mutta sitten ollaankin toisinaan salaamisissa näin huolimattomia.
Röyhkeää porukkaa, kun menevät aina penkomaan muiden laukkuja,
ja laatikkoja ja puhelimia ja lukevat muiden päiväkirjoja ja kirjeitäkin.
Hassua tuokin, että yhtäkkiä yllättäin tuli ilmi, että tämä Pierce onkin lakimies ja
vei piruuttaan lakifirmassa Rakeshin työpaikan- Vastuunvälttelyä
Vanessa jätti tahallaan puhelimen pöydälle jotta Pierce näkisi Kirinin kuvan,jotain tietoa,nro. Näin vastuu siirtyy urkkijalle jos tietoa löytyy.
- ravintolapäällikköE
Ravintola-alalla 20 vuotta työskennelleenä voin luvata, että tapahtuu kaiken aikaa. Kuinka helposti se laukku jääkään ravintolan pöytään, vaikkei seuruetta oliskaan mukana. Nimenomaan jää, ei unohda. Suomessa luotetaan ihmisiin ja todella harvoin pahoja pääseekään tapahtumaan.
- Unohduksia
Käsilaukkuja ja lompakoita unohtuu. Mutta se onkin jo hankalampi tilanne. Kun isäpapappa sairastuu dementiaan ja unohtaa lapsensakin ensiapuklinikalle.
Sitten saa raivareita, kun lastensuojelu ehdottaa, että olisi hyvä olla kolmas osapuoli paikalla, kun Ashley on lapsen kanssa. Lapsen turvallisuutta tässä ajateltiin. Eikä voida olla niin hienotunteisia miehen sairauden vuoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911107
- 125886
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa109868"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten276667- 73633
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait73593Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64562Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54546Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist38510- 72483