Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kertokaa tämä ratsastuksest

Kertoisiko joku kiltti että miten ns. ratsastusasennossa liikutaan. Siis jos minä (nainen) olen päällä niin liikunko polvienvarassa ylös ja alas (eli pystysuoraan) vai työnnänkö lantiota eteen taakse. Siis millainen liikerata....? Kiitti vastauksist!!!
99742
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Sehän riippuu ihan siitä, mikä itsestäs tuntuu parhaimmalta. Periaatteessa tuo lantion liikuttaminen edestakaisin stimuloi paremmin klitorista ja näin ollen tuntuu ehkä paremmalta...
En tiedä sitten onko ratsastus virallisesti vaan sitä, että liikutaan ylös alas.
Mutta päätös on sinun ja kumppanisi. Tehkää miten tykkäätte. :)

Äänestä
  • kai siät luonnostaa osaa liikkkua häh mitne liikun elä kysele tommosia

    Äänestä

Voi, kokeile ihmeessä kaikkea mahdollista - ja mahdotonta!

Tuo lantio eteen/taakse on aika jees - juuri niinkuin aikasempi vastaaja totesi - stimuloi klittaa. Mutta kokeile sitten erilaisia lantion liikkeeitä, esim. pyöritys isossa kaaressa ja pienessä kaaressa ja vaihda suuntaa jne.

Myös jalkojen asentoa kannattaa vaihdella ja kokeilla. Miltä tuntuisi, kun olet toisen polven varassa ja toisen jalkapohjan varassa - tai molempien jalkapohjien varassa välillä "siis ikäänkuin kyykyssä"?

Entä selkä kumppaniin päin?? Siitäkin saa makeita variaatioita!

Eipä tuohon asentoon taida mitään "virallista" kaavaa olla - vai onko (?), mutta mitä väliä sillä, kun/jos tuntuu hyvältä :)))))

Äänestä
  • Mä yritin tossa vastikään tota kyykyssä päällä olemista mutta jotenkin siitä ei tullut yhtään mitään, kalu kerkes siinä jo lerpahtaa vähän ja sitte tuntu että ei siinä osaakaan mitenkään liikkua vaikka kuvittelin että osaisi, tuntu ettei jalatkaan oo tarpeeks pitkät että yltäis siinä kunnolla kyykkimään vaan nyt tuntu että oli ihan äijässä kiinni vaikka kuinka kyykkii että miten siinä liikkuu jos tyyliin istuu siinä päällä...??Liian lyhyet jalat vai tekniikassa vikaa???

    Äänestä

  • persus kirjoitti:

    Mä yritin tossa vastikään tota kyykyssä päällä olemista mutta jotenkin siitä ei tullut yhtään mitään, kalu kerkes siinä jo lerpahtaa vähän ja sitte tuntu että ei siinä osaakaan mitenkään liikkua vaikka kuvittelin että osaisi, tuntu ettei jalatkaan oo tarpeeks pitkät että yltäis siinä kunnolla kyykkimään vaan nyt tuntu että oli ihan äijässä kiinni vaikka kuinka kyykkii että miten siinä liikkuu jos tyyliin istuu siinä päällä...??Liian lyhyet jalat vai tekniikassa vikaa???

    Ois kyllä kiva kun ois jotain, mistä pitää kiinni käsillä niin sais aikaan kunnolla liikettä! Älä luovuta! Kaikkee kannattaa kokeilla, joskus maksaa vaivan, vaikkei heti onnistuskaan kunnolla :)

    Äänestä

Liikuttele lantiotasi kahdeksikkona. Tai neliapilana. Siinä pitäisi tehdä gutaa molemmille.

Äänestä
  • Ratsastus selkä kumppaniin päin aivan MAHTAVAA...Mieheni työntää samalla sormensa tai anuskuulia pyllyyni...

    Äänestä

  • salmiakkikuviossa kun liikuttaa lantiota, niin avot. Ottaa mukavasti naisen herkimpään :P

    Äänestä

kyrvän juuret,kait sä ny persettäs osaat liikuttaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haluaa kirjoitti:

Kertoisiko joku kiltti että miten ns. ratsastusasennossa liikutaan. Siis jos minä (nainen) olen päällä niin liikunko polvienvarassa ylös ja alas (eli pystysuoraan) vai työnnänkö lantiota eteen taakse. Siis millainen liikerata....? Kiitti vastauksist!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu