Yleensä purkutalot koristellaan sellaisilla. Spreijataan kauttaaltaan graffitein.
Tämä Mustanlesken talo on purkutuomion saanut. Joko katutaiteilijat ovat käyneet koristelemassa sitä?
Olisi kiva käydä kotikulmilla ja käydä tekemässä seiniin vähän omaakin kädenjälkeä.
Tämä Mustanlesken talo on purkutuomion saanut. Joko katutaiteilijat ovat käyneet koristelemassa sitä?
Olisi kiva käydä kotikulmilla ja käydä tekemässä seiniin vähän omaakin kädenjälkeä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Täällä päin katutaiteilijat osaavat vain yhden "taideteoksen", joka muistuttaa etäisesti pitkähköä kirkkovenettä väärinpäin. Signeerauksena yleensä Pilu, reksi on homo, tai haista homo vitu. Tuntemattomia taiteilijoita suurelle yleisölle.
Ossaa jotku tehä jopa pääkallon näkösiä rahaviitteja. Hui. Pilu ja vitu- rahviitit on kans tosi kovia sekä erilaiset kirkkovenneet.... muunnlaisia katutaiteilijoita täälä ei oo. ne varsinaisia piissejä ja muraaleja tekevät ovat isommissa kaupunneissa.
Ylivieskaan on ilmaantunut hienompiakin graffiteja. Kun jos ajelet vaikka Nivalaan päin, saat huomata vasemmalla puolella sähkökaappiin tehdyn superhienon graffitin. Vastaavaa upeeta kädenjälkeä näkyy jo muutamissa alikuluissakin. Toivoisin sangen suuresti, että Kärkkäisen ja Uimahallin alikulkuihinkin kävis joku tekee hienot graffitit. Niitä pilun ja pääkalon kuvia ei jaksa katella. Cittarin alikulun taas soisi puhdistettavan. Samainen vitun kuulapää, joka noita piluja on tehny sinne tänne, on myös tämän cittarin alikulun pilannut. Siihen ei graffitit kuulu!
Tulipa vaan mieleen, että jokos tuo asiakkaita solvaava akne-naama on saanu potkut jokerista?