Mitäs Ari touhuilee nyt, kun kaikki on ohi?

Gandelmann

Olis kiva kuulla, että onko Ari löytänyt laskujohteisen uransa jälkeen mitään oikeaa työtä, vai onko hän downshiftannut itsensä jo ns. sossun tuelle?

11

1383

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Berit54

      Eikös Ari voisi mennä vaikka Tanssii tähtien kanssa -ohjelmaan, Julkkisselviytyjiin tmv. Kyllä näkyvyys on minusta aina hyvä asia, vaikka ei mitään suurta suosiota kaipaisikaan. Ja me Arin vanhemmat ihailijat katsoisimme häntä mielellämme jossakin tämän tyyppisessä ohjelmassa. Monen mielestä ne ehkä ovat roskaa, mutta on niitä kuulkaa huonompiakin ohjelmia.

      • eitodellakaan

        ei missään nimessä. vain luuserit ja huomionhakuiset menee tuollaisiin ohjelmiin.


      • Svartahästen

        Parhaiten pääsisi lahjat oikeuksiin Tähdet tähdet -ohjelmassa! Siinä vaaditaan heittäytymistä eri rooleihin. Ja monesti on pärjänneet yllätysnimet, viime kerralla se nainen ja sitten tämä oopperakaveri. Eikä tarvisi nolata itseään missään metsäreissulla Seiska-julkkisten kanssa.


      • ääniedelleenlevossa
        Svartahästen kirjoitti:

        Parhaiten pääsisi lahjat oikeuksiin Tähdet tähdet -ohjelmassa! Siinä vaaditaan heittäytymistä eri rooleihin. Ja monesti on pärjänneet yllätysnimet, viime kerralla se nainen ja sitten tämä oopperakaveri. Eikä tarvisi nolata itseään missään metsäreissulla Seiska-julkkisten kanssa.

        Vaikea laulaa, jos ei saa laulaa


    • hhmmmmm

      niin no...... en kyllä vain oikein osaa kuvitella aria heilumaan sinne :D

    • omavalinta

      Ari Koivunen lopetti soolouransa huipulla. Levyt myivät kuin häkä, ja keikkapaikat olivat tupaten täynnä väkeä. Mutta Ari lopetti. Ja se oli järkevästi tehty, koska mikään ei voi jatkua ikuisesti. Ei tullut mitään laskujohteista soolouraa, vaan siis pelkkä soolouran lopettaminen huipulla.

      Nyt myös Cheek on lopettanut. Ja hän jos kuka on nyt sitten lopettanut huipulla. Viisas päätös. Cheek tullaan muistamaan ikuisesti yhtenä Suomen suosituimpana artistina. Hänen suosionsa ei tule laskemaan koskaan, koska hän lopetti ollessaan huipulla. Enää ei tulla pääsemään Cheekin keikalle, koska hän lopetti. Oli jäähyväiskiertueet ja kaikki. Hän siis lopetti ja piste.

      Mutta mitä ihmettä? Ari Koivunenhan laulaa ja esiintyy vielä! Eikös hänen pitänyt lopettaa? Siinäpä se jutun pointti juuri onkin. Eli Ari Koivunen lopetti soolouran bändin kanssa, mutta ei esiintymistä kokonaan. Ari on mukana monessa projektissa, mutta koskaan häntä ei enää nähdä isolla lavalla vetämässä omia biisejään bändin kanssa. Ja tämän vuoksi monen on helppo kuittailla jostakin laskujohdanteisesta urasta, mikä on ihan hevon kukkua. Soolouralta pois lähteminen oli ihan Koivusen oma valinta, eikä johtunut suosion laskusta, ja moni on unohtanut tämän faktan. Aamen.

    • ympöry

      Hiljaista ollut jo vuosikausia

    • tuntematon__suuruus

      En tiedä mitään tästä Arista. Aikoinaan oli muuan keihäänheittäjä Ari Härkönen, mutta lienee eri mies?

      • Anonyymi

        "En tiedä mitään tästä Arista."
        En minäkään, mutta pakko on kirjoittaa. Sillä tavalla pääsen pätemään, kun minua ei huomioida muuten missään.


    • Anonyymi

      "Mutta mitä ihmettä? Ari Koivunenhan laulaa ja esiintyy vielä! Eikös hänen pitänyt lopettaa?"
      Kun vetää puolilta päivin aterian jälkeen pienet päiväunet, jaksaa paremmin. Tunti riittää vallan mainiosti. Tässä Arin jaksamisen salaisuus. Käytäntö pitäisi saada yleiseksi kaikilla työpaikoilla.

    • Anonyymi

      "Olis kiva kuulla, että onko Ari löytänyt laskujohteisen uransa jälkeen mitään oikeaa työtä"
      Miksi olet kiinnostunut jonkun Arin yksityiselämästä, eikö sinulla ole omassa elämässä mitään mielenkiintoista vai oletko muuten henkisesti sairas? Mene vaikka iltakouluun tai jollekin harrastekurssille. Yritä ulkoilla ja liikkua, sekin piristää.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      234
      3483
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      62
      3082
    3. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      65
      2663
    4. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      34
      2547
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      83
      2120
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      85
      1909
    7. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      19
      1885
    8. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      40
      1842
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      93
      1711
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      69
      1063
    Aihe