Diebeslääkket kyllä ..Näin päätti Soini.
....Rispaantunut berneri vaan pyörii.. Hajoo jatkuvasta pyörityksestä. En voi rahamiesten jubbikuunareita verottaa.. Mutta riemusta kiljuen leikkaan diebeslääkekorvaukset..
....Rispaantunut berneri vaan pyörii.. Hajoo jatkuvasta pyörityksestä. En voi rahamiesten jubbikuunareita verottaa.. Mutta riemusta kiljuen leikkaan diebeslääkekorvaukset..
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kusetamme köyhät, sairaat , työttömät ja eläkeläiset,!
* Yleveron poistimme 300000 vähäosaiselta
* Laitoimme Sallan "lukkoon"
* Siirrätimmen toimeentuloasiat kelan hoidettavaksi
* Nostimme omaishoitajan palkkaa
19MUUTA
Valehtelevat persut tuli esiin.. Ykeveron maksoi köyhiltä sossu etenkin, nyt muut köyhät.. Persuilla ei mitään tekemistä Sallan kanssa, mutta kutsuivat Ruotsinkksutta yli 30th.mamua. Persut keksi lääkeomavastuun, polttoainekorotukset,auyonkäyttömaksukorotuksen. Persut leikkasi vuodenalusta takuu-ja kansaneläkkeen korotukset.
Petospersut hukkuu omiin petoksiinsa..
Soini haroo harvaa tukkaansa, kun tuli levenneltyä jobbikuunarienvarotuksella.. Jubit potkas munille ja lähti berberi pyörii..
Mikä nautinto Mattilan naamalla, kun leikkasi diebeslääkekorvauksen...
Minäkö verottaisin varakkaita jubbikuunariomistajia? Leuhka tarkoitettu äänestäjien kusetukseen.. Vain diebetikoilta, eläkeläisiltä ja työttömiltä leikkaan..