Kunniaa Kekkoselle ja Sipilälle

Nostin äsken lipun salkoon ja seisoin minuutin asennossa kunnioittaen Kalevalaa, Kekkosta ja Sipilää.
Päivän nimi Onni kuvatkoon Kekkosta ja Sisu Sipilää.
6111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kekkonen oli Suomen onni ja Sipilä ajaa sisukkaasti asoita eteenpäin.

Äänestä
  • Kekkosesta ja Sipilästä ei voi puhua edes samalla vuosikymmenellä!

    Äänestä

Antoiko holhoojas räplätä ruosteista lipputankoo.

Äänestä

onneksi juhlavuonna saa liputtaa myös niinä päivinä kun on erityinen juhlapäivä ja silloin kun on erityistä syytä juhlia esim kun hallitus taivalta on mahdotonta jatkaa nyky kokoonpanolla.

Äänestä

Seisoin myös minuutin asennossa ja kunnioitin K.A. Fagerholmia, Unto Varjosta ja Väinö Tanneria jotka olivat kaikki isänmaan miehiä.

Äänestä
  • Paljon, hyvin paljon Kekkosta ja Sipilää jäljessä, kaikessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MaissiAnusAUJompenJohto kirjoitti:

Nostin äsken lipun salkoon ja seisoin minuutin asennossa kunnioittaen Kalevalaa, Kekkosta ja Sipilää.
Päivän nimi Onni kuvatkoon Kekkosta ja Sisu Sipilää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu