Eikö nyt näillä poliiseilla muita tärkeimpiä töitä enää ole, rahaa tämmöiseenkiin?
Tässä vastaehdotus:
-Nettipoliisi Kouvolaan. Turha virka!
-Suomessa ja Kouvolassa olevien laittomasti maassa olevien välitön karkoitus.
Valvontaa lisättävä!
-Kantasuomalaisten turvallisuuden varmistus. Tuskin poliiseille enää tärkeää?
-Näkyminen matu-alueilla ja suomalaisten naisten turvallisuuden varmistus.
Ei näköjään poliiseille tärkeä?
-Laittomasti Kouvolassa olevien elintasopakolaisten valvonnan lisääminen.
Ei liene poliiseille tärkeä? Vain kantasuomalaisten "vihapuhe" on tärkeä rikos!
Kaikkien suomalaisten, jotka em. mieltä ovat, välitön kuulustelu, pidätys ja vähintäin 10vrk. putkaa
Sitten oikeuteen ja vähintäin 6kk vankilaa. Poliiseille on tärkeää, että toista mieltä olevat pitävät suut supussa ja puheet kurissa.
Mihin ollaan menossa, onko todella niin, että jo olemme poliisivaltio?
Onko muka nettipoliisi tulossa Kouvolaan!
13
231
Vastaukset
Kyllä näin vain on. Kannattaa äänestää kuntavaaleissa Suur-Kouvolan sitoutumattomia. Maahanmuutto asia on huomioitu aika hyvin. Sen mitä ei persuissa uskalleta sanoa, tuodaan julki hyvin selkeästi heillä.
Lue tuolta tavoitteet.
http://www.suurkouvola.fi/index.php?pageID=30- suur-kouvolan.homot
Kukaan ei äänestä sun paskapuoluettas Suninen sun aivommasten kirjotusten täällä johosta. Sitoutumattomat vie kanssa joukolla risuja kaupungin metikköön?
Iha hyvä vaan että nettipoliisi laittaa vajakit kuriin,. Vielä kun saisivat näille porttikiellon nettiin.. - netinvihaaja
suur-kouvolan.homot kirjoitti:
Kukaan ei äänestä sun paskapuoluettas Suninen sun aivommasten kirjotusten täällä johosta. Sitoutumattomat vie kanssa joukolla risuja kaupungin metikköön?
Iha hyvä vaan että nettipoliisi laittaa vajakit kuriin,. Vielä kun saisivat näille porttikiellon nettiin..vielä kun poistaisivat koko vitun netin!
- SivutSiistiksi
Nettipollarille olisi yksi hyvä homma - hakisi tumpelon koneen takavarikkoon
- Tumpelo..87
Mikäs pullero pillua vituttaa??=) annna tai painu helvettiin...=)
- mielipide---
Kyl tuol ulkomail on eri meininki ,kun käydään rikollisia ym.tuomitsemaan.Suomessakin voisi koventaa tätä rikoslakia.Myös ottaa huomioon UHRIT.
- pidä.netti.siistinä.fi
Onhan Kaakkois-Suomen poliisipiirissä ollut jo vuosia nettirikoksiin perehtynyt poliisi.
Hänellä on korkea kynnys ottaa joku asia tutkittavakseen koska mm. nettipetoksia on niin paljon. - robot-
Tietokonemailma sekoittaa yhteiskunnan.
- BackToBasics80s
Jep!!!
Olet oikeassa.
Some menee "hieman" yli.
Mihin sitä edes tarvitsee?
nettipoliisi.....hmmm? turhaa shaibaa. - kolmas.konstaapeli
Tuota, minä olen käsittänyt, että netti, siis Internet eli WWW on maailmanlaajuinen eikä Kouvolan nettikirjoittelua poliseeraavan nettipoliisin näinollen tarvitsisi sijaita Kouvolassa vaan vaikka Kajaanissa tai Cayman-saarilla. Sitten jos pitää tulla fyysisesti paikalle (mihin? Sinnekö, missä joku käyttää luvallisesti naapurinsa avointa langatonta verkkoako?) niin on tietenkin eri juttu. Sen ei tosin silloin tarvitse olla nettipoliisi, poliisi riittää.
- anneeee
Tottakai tulee nettipoliisi kouvolaan,täällähän kaikki on NIIN TURHAA;MINUN MIELESTÄNI AINAKIN!
- mielestäni
Kannatas valvoa kouvolan rautatieasemalla sekopää raivari pahoinpitelijää.
- tämmäistä
mielestäni kirjoitti:
Kannatas valvoa kouvolan rautatieasemalla sekopää raivari pahoinpitelijää.
Hänen lempisanastoon kuuluu sanaVI..U,kai joutuu siitä sana,mistä PUUTE.en kyllä ihmettele YHTÄÄN!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t744938- 332771
- 402534
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin261943Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401852- 881681
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?291669- 1661573
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241348Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät941210