Teuvo Hakkarainen sanoo totuutta tuossa alla

HölmöysOnSaanutVallan

“Tuolla vanhukset makaa paskoissaan ja me hyysätään ulkomailta tulevia. Laitetaan ensin omat asiat kuntoon, ennen kuin hoidetaan heidän asioitaan. Tuolta kun tulee ukkoporukka aavikolta niin kyllä niille avustajia löytyy mutta ei vanhusten hoitoon löydy.”

Olisipa meillä näitä Teuvon kaltaisia poliitikkoja enempi niin Suomi ei rypisi veloissa eikä kansaa kuritettaisi kiristyvillä verotuksilla?
Suomi ei kestä tätä pakolaisten maahan tunkeutumista sillä veronmaksajiemme rahkeet ei yksinkertaisesti riitä elättämään kaikkien tänne haalattavien mieslomalaisten elatuksia ja menoja. Valtion velka kasvaa ja poliitikot yrittävät kiristää työläisten verotuksia ja kaikesta eduista leikataan että näitä maahantunkeutujien kuluja saadaan jotenkin maksettua. Koko ajan maahamme tulee lisää näitä elätettäviä ja tälle massamuutolle ei näytä löytyvän mitään ehkäisyä joten me teemme työtä niskalimassa että nämä poliitikkojen kunniavieraat saavat hyvää palvelua täällä hölmölässä.

1

140

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TeuvoOnParas

      Suomalaisten pitää nousta aamulla aikaisin töihin, raataa töissä ja maksaa veroja, jotta nämä maahamme tunkeutuneet saavat riehua täällä miten lystää?
      Veronmaksajilla kuuluu olla oikeus tietää mitä tämä näiden terroristien hoivaaminen maksaa meille työtätekeville Suomalaisille?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      92
      1118
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      232
      859
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      78
      855
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      54
      734
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      74
      698
    6. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      34
      612
    7. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      53
      577
    8. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      41
      570
    9. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      557
    10. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      30
      535
    Aihe