Kun lukee ehdokkaiden teemoja, niin monet tuntuvat kovin utopistisilta. Tampereelle ratikka, kansi ja vaikka mitä (viherkokoomus), yksityisautoilijoita sorretaan (kokoomus) yms. Tai kyllähän ratikka toteutuu mutta mitä sitten. Persut höpisevät mamuista mutta leikkaavat tamperelaisilta hallituspuolueena.
Vain vassarit ovat ottaneet asiakseen suurtyöttömyyden, köyhyyden ja sosiaaliset ongelmat, jotka Tampereella ovat todellisuutta.
Kokoomus ei välitä siitä tuon taivaallista.
Vain vassarit ovat ottaneet asiakseen suurtyöttömyyden, köyhyyden ja sosiaaliset ongelmat, jotka Tampereella ovat todellisuutta.
Kokoomus ei välitä siitä tuon taivaallista.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Oletko mielestäsi huumori ihmisiä? "vassarit ottaneet asiakseen suurtyöttömyyden yms" :D
Aloitetaan faktoilla.
Vassarit eivät ole koskaan luoneet yhtään ainutta oikeaa työpaikkaa, korostan sanaa; oikeaa.
Vassarit ovat kolme kertaa yrittäneet tuhota suomen tulevaisuuden itsenäisenä valtiona.
1918 yrittäessään liitää suomen kommunistiseen neuvostoliittoon.
1939 aiheuttivat talvisodan. Vassarit maanpettureineen saivat jopa stalinin uskomaan, että täällä otetaan riemuiten vastaan puna-armeijan vapauttajat ja tänne kannattaa siksi hyökätä.
2015 laittomien maahantunkeutujien joukkoryntäys suomeen. Vihervassarit taas vehkeilemässä maahantunkeutujien puolella ja nuolemassa heidän perseitään.
On suunnaton häpeä olla vihervasemmistolainen maanpetturi, kuten tämän ketjun aloittaja.
On suunnaton häpeä olla äärioikeistolainen lahtari, kuten tämä kommentoija.