Minulta on nyt kaksi ensimmäistä oikeaa parisuhdetta kariutunut siksi, että ei ole ollut luottamusta, koska en ole voinut tietää, oliko tyttö ihan varmasti neitsyt. Molempien peruste tai tekosyy: tamponi.
Älkää tytöt käyttäkö tamponeja ennen seksiä! Immenkalvo ja veri ei sinänsä ole seksissä tärkeä kuin joillekin fetissinä, mutta sen merkitys on toimia luottamuksen perustana. Immenkalvo ei ole turha.
Älkää käyttäkö tamponeja!
14
784
Vastaukset
- jdkdjdj
en käytä 😊
- Turhautunutm
Hyvä tietää, että on vielä kunnon naisia :)
- Ölkkjnb
Ööö, haet siis vain neitsyitä seksikumppaneiksi??? Turhaudu kuule ihan rauhassa!!
- Turhautunutm
Ekassa lauseessa jo kerron, että kyse oli oikeista parisuhteista.
- Ölkkjj
Eli et aio harrastaa seksiä?
- Turhautunutm
Neitsyitä ei voi tosiaan hankkia seksikumppaneiksi, koska jo heti seksin aluksi neitsyys on mennyttä.
- muavituttaa
neitsyet on huolwttomia.
vanhat lihavat lehmät vaa märiswe vaikka,sais munaa joka koloon ni stressais vaan miten on hyväkskäytetty olo.
toi - päivälapsi
Minuakin harmittaa, että ekalla kerralla ei tullutkaan verta, ja tyttö vain sanoi, että neitsyys meni jo vuosia sitten TAMPONILLE. Siinä hän erehtyi, että eihän se neitsyys tamponille mennyt. Mutta luottamus kyllä meni. Koskaan en voi olla 100% varma. Monia pitkissä suhteissakin eläviä petetään. Aina on mahdollista, että hän valehtelee, tai vaikka että häntä on lapsena käytetty hyväksi ja hän on sulkenut sen mielestään. Hänellä on aika synkkä luonne, ja sellainen voisi sopia kuvaan.
Sitä paitsi olisin halunnut, että olisi tullut verta lakanoille tai minkä pyyhkeen päällä nussimmekaan ekaa kertaa. Se nyt vaan kuuluu asiaan, vaikka ei erityisesti veri kiihotakaan. Se on kuin kukka se veritarha jonka haluan poimia mukaani ikiajoiksi.
Tavallaan minulla on poikuus tallella, koska en ole aloittanut seksielämääni niinkuin pitäisi avaamalla tie uuteen maailmaan. Sehän oli jo auki, joten en avannut mitään! Voin tosiaan ajatella näin, koska eihän se poikuus ole samanlainen juttu kuin neitsyys naisella. Poikuus on pelkkää kokemuksen puutetta, ja jos kokemus ei tyydytä, niin sen voi sivuuttaa.päivälapsi, tiesitkö, että saastaisuus on erittäin tarttuvaa, eikä sitä saa enää millään pois?
Poikuutesi ei ole ollenkaan tallessa, ei "tavallaan" eikä muuten. Oletpa vielä saastuttanut itsesi bylsimällä tytön kanssa, jota et etukäteen tarkistanut, onko immenkalvo tallessa. Tilanne on sinulla nyt samankaltainen, kuin olisit saanut aidsin. Olet saastunut, ja jos kosket vaikka neitsyeenkin, hänkin tulee saastuneeksi.
Kunnollinen tyttö karttaa sinua. Saat korkeintaan valehtelevan maantieporton, mutta luultavasti et saa häntäkään, sillä levität ympärillesi saastaisuuden löyhkää, josta ihmiset tietävät karttaa sinua.
Olet tuhonnut itsesi.- Löysästi.vaan
Mene sinä satusetä tuhoamaan itsesi! On se kumma kun yhdessä keskustelussa kehotat neitsyttyttöä kulkemaan vittu paljaana ja mahdollisimman nopeasti hankkiutumaan neitsyydestä eroon. Kerrot myös että elegantti nainen on ylpeä huoran nimestään. Ja nyt sitten paheksut syvästi, ettei immenkalvoa ole tarkistettu. Että pikkasen on ristiriitaisuutta...
- perkeleen.rennosti.m
Tuo "rennosti.m" on täysi avohoitopotilas. Kehottaa jopa alaikäisiä kulkemaan perseet paljaana ja jakamaan "sulovittuaan" jokaiselle. Säälittävä kyrvänsyylä pedofiili koko hupiukko
Löysästi.vaan kirjoitti:
Mene sinä satusetä tuhoamaan itsesi! On se kumma kun yhdessä keskustelussa kehotat neitsyttyttöä kulkemaan vittu paljaana ja mahdollisimman nopeasti hankkiutumaan neitsyydestä eroon. Kerrot myös että elegantti nainen on ylpeä huoran nimestään. Ja nyt sitten paheksut syvästi, ettei immenkalvoa ole tarkistettu. Että pikkasen on ristiriitaisuutta...
En yleensä tunne tarvetta vastata trolleille, mutta tässä on kyllä mielenkiintoinen paikka.
Kirjoittaja ei käsitä ironiaa, jota kielitieteessä myös kutsutaan salaivaksi. Ironian ymmärtämättömyys on yleistä hyvin pienillä lapsilla, vajaamielisillä, autisteilla ja eräillä muilla mentaalisesti sairailla.
Olen kyllä epäillytkin, että tyttö, joka kirjoittelee löylykauhan työntämisestä perseeseen, sairastaa Touretten syndroomaa ja tuo erityisesti esiin koprolaliaa.
<<Koprolalia (kr. κόπρος ’uloste’ λαλιά ’puhe’) on varsinkin Touretten oireyhtymään kuuluva oire. Sillä tarkoitetaan pakonomaista tarvetta puhua hävyttömyyksiä. Myös jatkuva kirosanojen (tahdoton) käyttö normaalissa puheessa on koprolalialle ominaista.>> https://fi.wikipedia.org/wiki/Koprolalia
- Löysästi.vaan
Päivälapsi, olet ulkona kuin lumiukko! Logiikkasi mukaan, nainen joka on pitkään ilman seksiä, siis yhdyntää, tulee neitsyeksi uudelleen. Kannattaisi ottaa vähän paremmin selvää, miten se poikuus lähtee, se ei todellakaan ole kokemuksen puutetta.
- päivälapsi
Missä sanoin, että neitsyys tulisi naiselle uudelleen?? Sanoin vain, että miehen poikuus ei ole samanlainen asia kuin naisen neitsyys. Miehen poikuus on omasta mielestä tyydyttävän kokemuksen puutetta, eikä sillä ole oikeastaan väliä kenellekään paitsi miehelle itselleen. Naiset eivät nirsoile miesten kokemukselle. Naisen neitsyys on alkuperäisen, yhä vallitsevan yleis-inhimillisen käsityksen mukaan sitä, että miehen kalu ei ole työntynyt sisään. Poikuus ja neitsyys ovat ihan eri asiat, ja siten se, mikä koskee poikuutta, ei koske neitsyyttä.
Mies ei edes voi olla neitsyt. Neitsyys on naisen alapään tila. Miehellä voi siis olla vain ns. poikuus. Poikuus on seksuaalisen siirtymäriitin puuttumista. Jos mies kokee vaikka suihinoton riittäväksi siirtymäksi seksin maailmaan, niin häneltä on "poikuus" mennyt. Jos ei riitä vääränlainen pillukaan, kuten minulle, niin "poikuus" on yhä riesana. Ja lopultakin ihan sama, miten poikuus määritellään, koska se on vain pintakulttuurinen konstruktio. Naisen neitsyys on paljon syvempi asia, jonka arvostus on koodattu geeneihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1318281Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4567463SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2195646Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en914617Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1374580Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1044432Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104152Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03820Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p162960Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132690