Silloin Neuvostoliitolla oli loistava tilaisuus miehittää Suomi. USA oli sotkeutunut Korean sotaan, länsi-Eurooppa vielä toipui sodasta, sieltä ei olisi apua tullut.
Porkkalaan kymmeniä tuhansia valiojoukkoja jotka miehittävät Helsingin, samaan aikaan pari sataa tuhatta ukkoa vyöryy panssarien kanssa koko itä-rajan pituudelta. Viikossa koko maa olisi miehitetty. Miksi Stalin säästi Suomen?
Korean sota ja Suomen miehitys
9
149
Vastaukset
- Kyllä-jaksaa
stallaria harmittaa tämä Suomen itsenäisyys!
Miten muuten sinne Neuvostoliittoon pääsee, jos haluttaisi käväistä? - HyväSuomi
Stalin oli suuri Suomen ystävä sillä Suomessa hän tapasi suuren ihanteensa Leninin ensimmäisen kerran. Tämä tapahtui Tampereella vuonna 1905, kaksi tulevaa suurmiestä Suomessa ja loppu on historiaa.
- ryssivät-aina
Niin, siitä se Venäjän alamäki alkoi ...
- JulmaKusilammikko
Stalin oli "Suomen ystävä" samaan tapaan kuin pedofiili on sitä pikku lapselle!
- vainoharhaiset
Minkä ihmeen takia Neuvostoliiton olisi pitänyt miehittää Suomi? Eihän Neuvostoliitto miehittänyt muitakaan valtioita 1940-luvun jälkeen.
- w.siege
Kävihän ne Afganistanissa häviämässä sodan
- KansojenOrjuuttaja
Ja miehitti mm. Baltian maat (jaliitti itseensä!) SEKÄ loi itselleen satelliittivaltioista puskurivyöhykkeen, johon kuuluivat Puola, Unkari, Tshekkoslovakia ja Itä-Saksa! Maa-alueita se kähmi lähes kaikilta Suomi mukaanlukien!
Neuvostoliiton synnit ovat veriruskeat!
Myös NL oli sotkeutunut Korean sotan samaan aikaan. Neuvostolentäjät toimivat korealaisten tunnusten lentokoneitten ohjaajina ja taisteljioina. Ryhdy siinä sitten miehittämään pientä naapuria kun ilmavoimien miehistö ovat sidoksissa toisella puolella maapalloa.
- MiehittäjänLakeijat
Vieraiden valtioiden miehitykset ovat 'jostakin syystä' Venäjän Tiltujen himohommia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..2156520Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1024934Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1144677"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste383179Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1002847En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.642283Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1331767- 661749
odotatko vielä viestiä minulta...
Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan1391684- 571517