HalausSinulleMies

KaukaaKuiskaanSulle

Olet mielessäin.....ois niin ihana tavata......mutta tyydyn tähänkin. Olet ihana mies edelleen! Kivaa kevättä sinulle sinne ...kauas!

13

729

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jossäoot

      se hän joka soitti yllättäen niin vaikea nähdä tätä enää. niin pitkään mennyt näin että sä tsättäät tänne jotain ja olevinaan tyydyt tähän kun oikeasti tilanne on se etten voi tehdä mitään asialle koska sä itse soitit ja ajoit meidät tähän tilanteeseen. en voinut tietää että soittaisit ja nyt rankaiset siitä suotta. sä et näköjään pysty vakavoitumaan vaikka tilanne on mulle todella tukala.

      • t.ei.ap

        Voi hyvän päivän pyssyt sunkin kanssas....!


      • ed-------
        t.ei.ap kirjoitti:

        Voi hyvän päivän pyssyt sunkin kanssas....!

        kuules nyt jos sä oot hän. pakko se on näköjään sanoo sit tänne että mä en lue mitään horoskooppeja enkä pidä niitä minään. sä otat mun jutut liian vakavasti ja rankaiset siitä kommentoimalla jotain puolihuolimatonta aina siks koska sä vaadit toiselta samanlaisia uskomuksia mitä sulla on. sä vaan jatkat tolla sitä epätietoisuuden kierrettä. sä pidät mua siinä kokoajan vaan siks että vaadit toiselta samanlaista ymmärrystä mitä sulla. mun ymmärrys on kuitenkin se että tää on palsta taso ja tällä tasolla millään tollasella ei ole ensinnäkään mitään takuita todellisuudesta eikä myöskään mitään merkitystä ennen kuin oikea ja todellinen yhteys on olemassa. tää on neutraalia aluetta eli mikään ei ole niin kuin kuvittelee mutta mikään ei olisi varsinaisesti pielessäkään jos vain ymmärtäis mikä tällä tasolla on oleellista.


    • Maatalonpoika

      Jos hän on kaukana, eikö mieluummin kannattais huutaa, niinkuin ennen tehtiin, kun kutsuttiin lehmiä lypsylle. Ptruii Mansikki, ptrui mustikki!!!! Ptruiii...Sitä en muista, miten sonneja kutsuttiin navettaan.

      • apNainen

        Aivan ;) Pelkään, ett juoksee karkuun ...;)


    • joskaipaatviel

      Mix-et halais kunnolla?

      • Sesama

        Hmmmmm.......jos hän pelkääkin sitä;) No, en ole päällekkäin kuitenkaan.....


    • Mikäs aloittajaa estää tapaamasta? Aina voi laittaa viestiä että kuinka menee ja ehdottaa tapaamista jos tulee sellainen mahdollisuus. Tuskin se mies on sinua kieltänyt ottamasta yhteyttä?

    • tähäntyytyminen

      Miksi tyydyt tähän huoh?

    • kiinnostaisi

      Missä on kauas??

      • Apnainen

        Keskari Suomessa


      • JykyJykä

        Jyväs-Hyvään?


    • Nainensamoinajatuksin

      Oisin voinut kirjottaa sanasta sanaan samalla tavalla kuin sinä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      143
      955
    2. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      104
      858
    3. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      109
      840
    4. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      61
      761
    5. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      55
      621
    6. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      26
      593
    7. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      45
      521
    8. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      154
      518
    9. 42
      489
    10. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      48
      473
    Aihe