Olet mielessäin.....ois niin ihana tavata......mutta tyydyn tähänkin. Olet ihana mies edelleen! Kivaa kevättä sinulle sinne ...kauas!
HalausSinulleMies
13
722
Vastaukset
- jossäoot
se hän joka soitti yllättäen niin vaikea nähdä tätä enää. niin pitkään mennyt näin että sä tsättäät tänne jotain ja olevinaan tyydyt tähän kun oikeasti tilanne on se etten voi tehdä mitään asialle koska sä itse soitit ja ajoit meidät tähän tilanteeseen. en voinut tietää että soittaisit ja nyt rankaiset siitä suotta. sä et näköjään pysty vakavoitumaan vaikka tilanne on mulle todella tukala.
- t.ei.ap
Voi hyvän päivän pyssyt sunkin kanssas....!
- ed-------
t.ei.ap kirjoitti:
Voi hyvän päivän pyssyt sunkin kanssas....!
kuules nyt jos sä oot hän. pakko se on näköjään sanoo sit tänne että mä en lue mitään horoskooppeja enkä pidä niitä minään. sä otat mun jutut liian vakavasti ja rankaiset siitä kommentoimalla jotain puolihuolimatonta aina siks koska sä vaadit toiselta samanlaisia uskomuksia mitä sulla on. sä vaan jatkat tolla sitä epätietoisuuden kierrettä. sä pidät mua siinä kokoajan vaan siks että vaadit toiselta samanlaista ymmärrystä mitä sulla. mun ymmärrys on kuitenkin se että tää on palsta taso ja tällä tasolla millään tollasella ei ole ensinnäkään mitään takuita todellisuudesta eikä myöskään mitään merkitystä ennen kuin oikea ja todellinen yhteys on olemassa. tää on neutraalia aluetta eli mikään ei ole niin kuin kuvittelee mutta mikään ei olisi varsinaisesti pielessäkään jos vain ymmärtäis mikä tällä tasolla on oleellista.
- Maatalonpoika
Jos hän on kaukana, eikö mieluummin kannattais huutaa, niinkuin ennen tehtiin, kun kutsuttiin lehmiä lypsylle. Ptruii Mansikki, ptrui mustikki!!!! Ptruiii...Sitä en muista, miten sonneja kutsuttiin navettaan.
- apNainen
Aivan ;) Pelkään, ett juoksee karkuun ...;)
- joskaipaatviel
Mix-et halais kunnolla?
- Sesama
Hmmmmm.......jos hän pelkääkin sitä;) No, en ole päällekkäin kuitenkaan.....
Mikäs aloittajaa estää tapaamasta? Aina voi laittaa viestiä että kuinka menee ja ehdottaa tapaamista jos tulee sellainen mahdollisuus. Tuskin se mies on sinua kieltänyt ottamasta yhteyttä?
- tähäntyytyminen
Miksi tyydyt tähän huoh?
- kiinnostaisi
Missä on kauas??
- Apnainen
Keskari Suomessa
- JykyJykä
Jyväs-Hyvään?
- Nainensamoinajatuksin
Oisin voinut kirjottaa sanasta sanaan samalla tavalla kuin sinä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175103Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012321- 1352018
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee491895Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171710"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551286Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu117957Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää51866Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24664