Tunnustaisin tänään

Olen tässä viime aikoina miettinyt, että onko vai eikö, vai miten se nyt on, että onko rakkautta olemassa, vaikka pitäisin sitä kyllä ihan totena asiana. Näin juuri kuinka vanha pariskunta yhdessä selvitti asiaa, kysyen vielä neuvoakin joltakin, että mitä pitäisi ostaa. Jotenkin sitä vaan miettii, että jos olisi jokin ohikiitävä hetki, jolloin olisi hetken vain nähnyt ihmisen, niin, olisiko mahdollista, että tuossa hetkessä olisi ollut jonkinlainen, ehkäpä tuntemus, että sitä olisi voinut olla joskus jossakin tai tulisi joskus olemaan joillekin, todennäköisesti ei ehkä minulle, vaikka haaveilisin joskus vähän että olisi ollut jokin sellainen ehkä mahdollisuus, ehkä jokin pieni aavistus tai vähän niin kuin jälkijunasta olisi tullut sellainen fiilis, että se toinen olisi vähän niin kuin yrittänyt kyylätä jotakin, oli vähän kuin suojaukset päällä, vaikka saattaisi olla että se vain jotenkin yritti rutiinisti päästä lähemmäksi, mutta kun sitä aina ajattelee että jotenkin se hetki olisi erilainen, ei ehkä sellainen, että se toinen olisi ehkä jotekin kiinnostunut
22530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Kirjoitit ihan muuten vaan? Kysyt siis onko rakkautta olemassa?

Äänestä

Minä en ysko elokuvien yltiö romatiikan sävyiseen rakkauteen, vaan hiellä ja työllä kyllästettyyn yhteiseen haluun yrittää yhdessä selvitä eteenpäin.

Äänestä

ei kun tarkoitan sitä, että monesti makaan yöllä tuntikausia valveilla miettien ja ikään kuin pähkäilen itsekseni kummallisia mielleyhtymiä, aivan kuin ajatukset virtaisivat pään sisällä ja vellovat ympäriinsä, epätodellinen fiilis, joka joskus saa päivälläkin takertumaan kummallisiin ajatuksiin jopa niin kauan että tulee pieni epätoivo, tai siten alkaa naurattamaan jokin todella typerä mielleyhtymä, en tiedä, minusta tuntuu että vellon joskus tuntikausia öisin miettimässä omituisia ajatuspolkuja, ja pyörin sängyssäni, en tiedä, lienenkö ehkä kuuhullu? kenelläkään samanlaisia ajatuksia? Vaikka kuinka vannon että en pohdi enää tällaisia asioita, ne silti palaavat mieleen, illalla usein nukun muutaman tunnin, käyttäen jotakin melatoniinia, ja sitten taas herään ja aina ajatukset ikään kuin ajautuvat jonnekin, kuten että onko olemassa rakkautta, onko olemassa jotakin, onko jotakin jota on tai jotain, sinnepäin, ja keksin itse vastaukset, että varmaan on jotakin joka on ja on totta - en tiedä tajuaako kukaan mitä tarkoitan mutta minkäs teet kun on vähän hullu

Äänestä

ketään ei kiinnosta liirum laarumia jauhavat paskaperseet, kyse on siit miten usein annat parrua perseeseen ja jos et anna on yhtäkuin kuollut rakkaus

Äänestä
  • Puhu omasta puolestasi paskaperse.
    "Ketään ei kiinnosta"
    Jos olisit sanonut tuon mun vieressäni jollekkin sulla olisit sanonut sen seuraavan kerran näin; "kehään ei kiinnohta"

    Äänestä

  • Ylimääräinen "sulla" sana tuolla välissä... Sullotaan se sana vaikka sun perseeseen jos siellä on tilaa.

    Äänestä

  • "ketään ei kiinnosta liirum laarumia jauhavat paskaperseet, kyse on siit miten usein annat parrua perseeseen ja jos et anna on yhtäkuin kuollut rakkaus"

    et taida ihan ns pyöriä täysillä?

    Äänestä

  • pyörin kyllä ja oon nainen, saatanan naistenhakkaaja
    just varsinainen vitun runopoika ei jumalauta
    ja sit kysyy vielä et eikö joku toinen käy täysillä.
    en sanonut sitä sun kaverille vaan sulle et heiveröiset runosielut ei kiinnosta NAISTA kiinnostaa et panetko mela mekkoo vai oletko panematta, jos et pane joku muu kyllä panee usko pois

    Äänestä

  • pahamiest kirjoitti:

    pyörin kyllä ja oon nainen, saatanan naistenhakkaaja
    just varsinainen vitun runopoika ei jumalauta
    ja sit kysyy vielä et eikö joku toinen käy täysillä.
    en sanonut sitä sun kaverille vaan sulle et heiveröiset runosielut ei kiinnosta NAISTA kiinnostaa et panetko mela mekkoo vai oletko panematta, jos et pane joku muu kyllä panee usko pois

    Mäkin olen nainen vitun feikkifeministipaska. Miksi heti oletit että olen mies "naistenhakkaaja". Eiköhän se ole ihan tasainen tilanne ja katsotaan sitten ootko yhtä pahalla päällä kun ensimmäisessä kommentissasi, pelle.

    Enkä ole edes Ap senkin vainoharhainen paviaani...

    Äläkä puhu naisten puolesta kun et tosiaan tiedä kaikkea maailmassa. Puhut vaan sinunkaltaisten pinnallisten horatsujen puolesta....

    Äänestä

  • Mitä sä ees teet täällä ikäväpalstalla jos odotat fyysistä actioni? Mene baariin levittelemään sitä horatsupilluasi kuten kaikki muut löysäperseiset kullinpalvojat.

    Äänestä

  • pahamiest kirjoitti:

    pyörin kyllä ja oon nainen, saatanan naistenhakkaaja
    just varsinainen vitun runopoika ei jumalauta
    ja sit kysyy vielä et eikö joku toinen käy täysillä.
    en sanonut sitä sun kaverille vaan sulle et heiveröiset runosielut ei kiinnosta NAISTA kiinnostaa et panetko mela mekkoo vai oletko panematta, jos et pane joku muu kyllä panee usko pois

    Naurattaa tajuta että menit kysymättä kiljumaan omaa sukupuoltasi vaan siksi kun joku vihjaa antavansa sinulle turhat vittuilusi takaisin fyysisessä muodossa. Kehtasit vielä häpeilemättä olettaa että mies ja vielä ap olisi asialla, HUHHUH.

    Kannattaisko pitää se turpa kiinni ja lopettaa uhriutuminen siinä samalla.
    Tunnen erittäin harvoin tarvetta käydä fyysiseksi mutta juuri sinunkaltaiset idiootit jotka eivät "lässynlässyä" eli puhetta kuuntele - eivät tietenkään ymmärrä sitä puhetta. Eihän siinä muita vaihtoehtoja sitten ole.

    Tosiaan sillä sukupuolikommentilla ajoit jotain takaa...sääliäkö kerjäät vai yrititkö jotenkin saada pahan mielen "miehelle" jolle luulit puhuvasi. Hyvää menopaussia ja jatkoa sulle. ;)
    Luulen että kaikki on sanottu nyt.

    Äänestä

  • joo jos sulla ei edes mulukkua ole tarjota niin aivan oikessa olet- mitän puhuttavaakaan ei ole
    ja ihan tietona et tulen iskemän kaikki sun menneet ja tulevat miehesi tuosta noin vaan olit kuka olit j aoli ne ketä olit ja näytän niille syvällisyyttä on nimittäin niin syvlinne persereikä mulla ettei toista maanpäälä löydy

    Äänestä

  • itkeittesuneenlumppu kirjoitti:

    joo jos sulla ei edes mulukkua ole tarjota niin aivan oikessa olet- mitän puhuttavaakaan ei ole
    ja ihan tietona et tulen iskemän kaikki sun menneet ja tulevat miehesi tuosta noin vaan olit kuka olit j aoli ne ketä olit ja näytän niille syvällisyyttä on nimittäin niin syvlinne persereikä mulla ettei toista maanpäälä löydy

    Ainoa comeback oli ottaa puheeksi seksielämäni ja toivoa että se osuu ja sattuu? No voi autsss nyt sattuu. Onko parempi mieli?

    Se "mä oon nainen yhyy antakaa mun vittuilla miehille ilman seuraamuksia" kommentti oli kyllä niin nolo... tuossa viimeisimmässä kommentissa ei ollut mitään järkevää sisältöä joten turha siitä on edes mainita mitään.

    Äänestä

minulla on ainakin sellainen fiilari että kun mietin että joku idiootti oikeasti yhdistää anaalipanon johonkin rakkauteen, niin ei ole ihan homma handussa? ei voi kuin nauraa kippurassa, ja silloin tulee sellainen fiilari että ihankuin maitopurkki sanoisi että juo minut ja vituttaa kaikki apinat ja muut ns "apinat" joilla on se pelko siellä perseessä niin paha että täällä uhoavat paskaa - aloitus oli ihan juurikin erittäin fiksu ja omasta mielestäni ainakin ihan hyvällä kirjoitettu juttu, joskus tuntuu että pitäisi varmaan tuonkin anaali-idiootin oikeasti vaikkapa vähän treenata niin etä keuhkot olisivat verillä ja yskisi verta, siinäpähän idiootti osaisi yhdistää vittu rakkauden ja anaaliyhdynnän kun seuraavan kerran oikeasti rakastuu johonkin

Äänestä
  • kuule mua ei sun perseen kainostelulwikit kiinnosta vittuakaan vitun maitonaama ja finniposki

    Äänestä

ja, unohdin sanoa, että en vittu kusisi edes suuntaasi saati pieraisisi siihen kaupunkiin päin missä satut olemaan, senkin ruma hipin retale paskiainen, olevinasi jokin vaikka et oikeasti ole yhtään mitään

Äänestä

Ja entäs minä sitten? Olin särkenyt sydämeni erään tosi epäonnisen ja raastavan rakkausjutun jäljiltä ja vihasin ihan kaikkia miehiä, kun tuntui että en pääse niistä eroon millään, kun tuntui että kaikki vain kyyläsivät ja vakuuttivat rakastavansa minua vaikka kuitenkin vain satuttivat minua? Ja sitten menin sinne, tiedätte varmaan minne, ja vielä yksi vitun kyylä pyrki takaoikealta puskista päälle, ja hiffasin vasta jälkikäteen autossa että voi vittu, voi helvetti, taas jouduin kiinni tähän paskaan!

Äänestä
  • Tämä on hulluuden esikartano-tila, lisäisin vielä;-)

    Äänestä

Oon rakastunut ensi silmäyksellä ja silloin tuntui kuin perhoset vatsassa meni. Mutta kiinnostus hajosi kun näin toisen kanssa.
Olen nähnyt tietyn ihmisen monta kertaa johon silmät seisahtaa että et huomaa edes kyyläväsi.

Äänestä
  • joo minäkin törmäsin yhden kerran tällaiseen "laturiin" joka kulki automaatiolla paikasta toiseen, tunnistan kyllä satavarmasti seuraavan paskahousun, ja sitten jouduin autiolle saarelle jumiin saatananpalvonnan takia. Mikset laita muuten naamaasi näkyviin vaan tyrkytät noita tissejä tuossa kuvassa? Onko sinulla lapsia? Poikia?

    Äänestä

onks toi jokin koodi kun laitat nuo mustiin puetut rinnat tuohon kuvaan?

Äänestä

koodi on että laita parrua syvälle perseseen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyllästynytpähkäilyyn kirjoitti:

Olen tässä viime aikoina miettinyt, että onko vai eikö, vai miten se nyt on, että onko rakkautta olemassa, vaikka pitäisin sitä kyllä ihan totena asiana. Näin juuri kuinka vanha pariskunta yhdessä selvitti asiaa, kysyen vielä neuvoakin joltakin, että mitä pitäisi ostaa. Jotenkin sitä vaan miettii, että jos olisi jokin ohikiitävä hetki, jolloin olisi hetken vain nähnyt ihmisen, niin, olisiko mahdollista, että tuossa hetkessä olisi ollut jonkinlainen, ehkäpä tuntemus, että sitä olisi voinut olla joskus jossakin tai tulisi joskus olemaan joillekin, todennäköisesti ei ehkä minulle, vaikka haaveilisin joskus vähän että olisi ollut jokin sellainen ehkä mahdollisuus, ehkä jokin pieni aavistus tai vähän niin kuin jälkijunasta olisi tullut sellainen fiilis, että se toinen olisi vähän niin kuin yrittänyt kyylätä jotakin, oli vähän kuin suojaukset päällä, vaikka saattaisi olla että se vain jotenkin yritti rutiinisti päästä lähemmäksi, mutta kun sitä aina ajattelee että jotenkin se hetki olisi erilainen, ei ehkä sellainen, että se toinen olisi ehkä jotekin kiinnostunut

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu