Ylimielistä ja asiakas on ilmaa mentaliteetti. Harmi että Kouvolassa edelleen nämä ketjupaikat jyräävät. Taas koettu huonoa palvelua ja kun siitä mainitsee niin melkein suututaan ja luvataan selvittää. Ei koskaan palata asiaan.
Luokatonta palvelua Amarillo Kouvola
entinenasiakas2017
11316
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
No s - ketjut jyrää. Huonompaa palvelua kuin Eskolanmäensale saa hakea.Ennen oli kiva käydä k - kaupan aikaan.Asiakas ei saa mitään kontaktia saati hymyä tai pientä jutustelua.Jos olis auto en ikinä kävis häiritsemättä henkilö kuntaa.On vaan pakko se maitokaakao hakea jos ei isäntä kotona et pääsis pris maan. Asiakaspalvelusta sen verran et oon ollu 4 1 v asiakaspalvelija et jotain tiedän minäkin.Ennen ois tullu kenkää jos noin toiminu.Veturin Tokmanni aika suppea tarjonnasta mut ihanat kassat.Hymyssä suin aina toivottavat päivänjatkoa tai hyvää viikonloppua.Hyvä mieli siitä jää.Nykyään harvinaisia lauseita asiakaspalvelijoilta😊
Kyllä. Veturin Tokmannilla loistavat kassat. Mutta itse kävin maanantaina ohikulkumatkalla tavoitteena mennä Eskolanmäen ärrälle viemään äitini veikkaukset hänen asioitaan toimittaessa.
No eihän siellä sitä ollutkaan, vaan menin saleen. Nuori neiti oli kassalla ja mainitsin asiasta, niin hän kyllä vastasi ihan hymyssä suin.
Tämä oli minun kokemus ja olen vajaa nelikymppinen mies.
Kaupat ovat tuotteiden ostamista varten, eikä mitään yleisiä seurustelukerhoja kuten haluat.
Tulkaa ihmeessä mulliganssiin...pillunsaaanti pelastaa päivän!!=) vaikka pillu onkin pulskaa punoittavaa....
Pulskaa ja punoittavaa?:))) Ei jumalauta näitä juttuja.
Punottaa kun on virusperäinen tauti, siihen ei antibiootit auta.. Ja nenäsi työnsit taas sinne..
Mitä vittua? :D
Ei missään nimessä kannata mennä mulliganssiin.,..pillua sain ja nyt pieni munani kutiaa vietävästi...vaikka oli ihana läskipillu...
Munan koolla ei väliä kunhan osaa panohommelit niin kuin minä itse!!=) läski pillua ei ihanaa...paremman puutteessa käy!!=)
Mitä vittua taas?
Kaupan ja ravintolan tärkein juttu on kuitenkin se tuote, kauppatavara tai ruoka plus juoma. Minulle on sama hymyileekö esim kaupan kassa kunhan ei nyt ihan irvistä. Ravintolapuolella taas hyvin soljuva tarjoilu- sopivan ripeä ja saatavilla oleva on se tärkein. Ja ei saa olla kuin seipään niellyt. Maksusekoilut ja sellaiset inhimilliset virheet ei harmita nekään mutta se harmittaa kun tullaan kyselemään : maistuuko ?. Ja kun se sanotaan vielä sellaisella ulkoaopitulla tavalla. Teksi mieli sanoa että ei kuulu sulle vai aiotko hyvittää jos ei maistu . Hyvä palvelu on sisäsyntyistä eikä sitä voi näytellä. Sellaista olen miettinyt että onko tarjoilijoilla hyvä palkka, ja nouseeko se kun heistä tehdään nyt entertainereita. Nykyään trendi on syödä enemmän kotona, koska ravintoloiden ruokalista ei kuuntele enää asiakasta. Suomalainen haluaa syödä herkullista pihviä ja perunoita ei mitään ylihinnoiteltua saissea. Ja mitä tulee tuohon ylläolevaan Mullikeskusteluun niin ei kukaan enää Mullissa käy. Ylihinnoitellut pääsymaksut ja juomat sekä juntteja asiakkaita, esim. peräkammarin ylilihavia poikia tai eltaantuneita perheenjättäjäalkoholistiukkoja.