Kolari Iissä -Sillalla

Mikäsiltakyseessä

Viisi autoa kolaroi sillalla Iiissä - kaksi ihmistä sairaalaan
Lauantai 4.3.2017 klo 15.55
Tie oli poikki 45 minuuttia.

Nelostiellä Iissä sattui iltapäivällä kahden aikaan kolari, jossa oli mukana 5 autoa. Päivystävä palomestari Hannu Timonen kertoo, että autoissa oli yhteensä 15 ihmistä, joista kaksi vietiin sairaalaan. Alustavan arvion mukaan heidän vammansa ovat lieviä.

Liikenne pysähtyi 45 minuutiksi. Henkilöautot pystyivät kiertämään toiselta sillalta, mutta raskaan liikenteen piti odottaa.

Timosen mukaan paikassa oli täysin normaali talvikeli: pari astetta pakkasta ja asvaltti oli puhdas. Hänen mukaansa onnettomuus sattui sillalla, eikä ollut esimerkiksi vaaraa siitä, että autot olisivat ajautuneet veteen.

ELLI HARJU

1

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niimpäniinjust

      Tämäkin oli odotettavissa.Ajoimme puoltatuntia ennen ja meno oli melkoista ja ilman turvavälejä.Kuinkas homman käy kun kummastakin päästä motariin lisätään kaista ja homma päättyy Iin sumppuun?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      540
      4645
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      3721
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      284
      2352
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      482
      2221
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      88
      1555
    6. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      116
      1524
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      157
      1413
    8. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      69
      1340
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      70
      1323
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      84
      1164
    Aihe