Volvo V70 tulossa mutta mikä malli on ok?

volvonostajakäteisellä

Terve, käytetyn ostan ja mielummin bensakoneisen,syystä ettei tule paljoa kilometrejä kuitenkaan n 14-18 tkm vuodessa ja maantieajoa pääasiassa.
Ei turbo koneita! mutta neliveto olisi josku starpeen mutta nekö on turboja kaikki? eli noit a5 pyttysiä taitaa sitten olla kaikki? ja 103kw ja 125kw. Entä automaatti ,kuinka ne kestää sillä jossain 200tkm on ostettavan kilomerit kun kohdille tulee sopiva.
Niin se miksi kirjoittelen on tuo että onko joku tyyppi jota ei niin kannata ostaa ja toinen vuosimalli josta on niitä etupään niveliä vahvistettu jos on ? on huolettomampi omistaa vuosia.

1

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • v70mk3

      V70:aa löytyy niin montaa vuosikertaa ja korimalliakin että voitko vähän rajata valikoimaa. Minkä verran olet aikeissa laittaa rahaa autoon ja katseletko jotain 2000-luvun alun vai viime vuosien mallia?
      Ei noissa Volvon käyttämissä bensakoneissa sinänsä ole mitään vältettävää mallia tullut vastaan. Miksi muuten ei saa olla turboa? Jos kalliin korjauksen riskiä ajattelet, niin kyllä se neliveto on turboa isompi riski.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4463
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      3065
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      46
      2958
    4. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2763
    5. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      341
      2685
    6. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2665
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      2339
    8. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2085
    9. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      5
      1981
    10. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1703
    Aihe