Asiantuntija , onko tämä aitoprofetia?

MaaseudunAsukki

8

203

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Asiantuntija_

      Kaikki Youtubevideot ovat aitoja profetioita. Atomipommia voi piiloutua joko ruokakomeroon tai naapurin Einon vanhan navetan takana hiljalleen ruostuvan vuoden 1952 Massey-Fergusonin alle.

      • gdfgg

        Oikein vastasit, sillä aloitus on selvästi ruudinkeksijältä.
        Nimittäin ihan itsensä, jokaisen tulee osata uskovana katsoa, että onko profetia linjassa raamatun kanssa. Ellei,unohda juttu.


      • Asiantuntija_
        gdfgg kirjoitti:

        Oikein vastasit, sillä aloitus on selvästi ruudinkeksijältä.
        Nimittäin ihan itsensä, jokaisen tulee osata uskovana katsoa, että onko profetia linjassa raamatun kanssa. Ellei,unohda juttu.

        Hiljaa, amatööri. Et ole asemassa, jossa voisit kommentoida Asiantuntijan ajatuksia.


    • Jarmo__EiKirj

      Jeesuksessa Kristuksessa on ainoa tehokas pommisuoja.

      • Asiantuntija_

        Väärin. Jopa tuikitavallisen kerrostalon kellari on parempi.


    • Tässä tosiasioita tästä liikkeestä. Hän sanoo olevansa tionen niistä kahdesta todistajasta ja se ei pidä paikkaansa. Ne ovat 2 seurakuntaa ilm 1:20 ja kaksi öljypuuta ja se ovat metsäöljypuu, eli pakanat ja jalo öljypuu ja se on Israel. Room 11:13-24. Tässä vielä linkki jossa tätä ilmiötä käsitellään. http://www.kristitynfoorumi.fi/owuor.html

    • filade

      Ps.83. Sodan jälkeen on Googin sota, jossa tuhoutuu Eelamin alueella oleva Iranin ydinaseen tuotantovoimala (Jer.49:35; Hes.32:24-25).

    • 12___13

      Indiana Jones piiloutui lyijyvuorattuun jääkaappiin. :)

      Mutta vakavasti ottaen, jos kohdalle osuu, ainoa keino taitaa olla turvautua Jumalaan ja luottaa, että tämä elämä on vain lyhyt oppitunti, jossa katsotaan kuka kelpaa jatkoon. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      97
      2531
    2. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      70
      939
    3. 61
      915
    4. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      266
      797
    5. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      133
      752
    6. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      56
      686
    7. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      67
      624
    8. Ketä sinä sitten

      Rakastat?
      Ikävä
      39
      612
    9. Tämmöistähän tämä meillä ollut

      Sanatonta rakkautta.
      Ikävä
      46
      595
    10. Hyvää yötä.....M

      Miten me edettäs...............
      Ikävä
      63
      567
    Aihe