Mitäs nyt kun löysin uuden naisen erottuani

Kolmekybänenjami

Hyvät tuntemattomat ystäväni,
Erosta on tovi ja joitakin naisia ollut tapailuasteella.
Mutta nyt kävi silleen hassusti, että eteeni ilmaantui täysin puskista todella upea nainen. Lasten äiti on verrattain täysijärkinen, mutta toki normaali huoli välien tulehtumisesta on.
Pienten lasten suhtautumisessa ei ole huolta, mutta kuinka varma sitä pitää olla että uskaltaisi ylipäätään esitellä lapsille tuo naishenkilö. Meneekö pienet sielut rikki, jos tuo tuossa pari vuotta pyörii ja katoaa?
Homma on melko alussa tämän naisen kanssa, mutta nyt aloin panikoimaan tämän asian kanssa, sillä olen yllätyksekseni tosissani tämän naisen kanssa.
Sitten tietenkin tällainen kysymys kun yhteen muutto, joka on tietenkin ajatuksena valovuosien päässä, mutta kuitenkin liittynee isä-tovereiden kokemuksiin.

Sen verran on selvinnyt että tämä nainen osaa olla lasten kanssa ja että homma saattaisi jopa jollakin tähtimerkeillä toimia.

Tokihan ehdin ihan itse puppeloida tämän suhteen jo ennen kesää, mutta tällaisia ajatuksia on herännyt. Tämä uuden naisen löytäminen on vain ollut niin kaukainen asia, että en ole sitä oikein ehtinyt miettiä.

Olisiko jollakin kokemuksia jakaa, tai mahdollisesti joitakin sudenkuoppia heittää, johon tällainen sähläri voisi kompastua.

3

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihantasoisesisähläri

      Turhaa huolehdit, jos nainen on todella upea, hän ei huoli miestä jolla on pieniä lapsia.

    • janitäonpaljon

      Jos joku tulee perheesi väliin niin älä ole sinisilmäinen ja hyväksy puppelisi toimintaa, se on feikkiä ja sitä että pääsee sun punkkaan, sun taloon siivellä asumaan, haukkumaan sun läheiset ja etenkin perheesi ja kiusaamaan lapsiasi. Jos lapsia ja perhettäsi rakastat pidät puppelisi kaukana rakkaistasi, muuten ei kunnian kukko laula.
      Ensiksi menetät lapset, sitten exän sitten koko perheen ja suvun. Oikesti, pidä tämä puppeli erossa heistä joita rakatat, muuten sulla ei ole mitään.
      Näytteleminen on helppo laji, mutta kun puppelisi mieli selvenee sinulle, on jo myähäistä. Näytellä voi kivaa mutta sepäs se, sen tarkoitus on piilottaa kiero mieli. Pidä viholliset lähellä, ja se onnistuu vaan näyttelemällä kivaa....tosiasiassa se on konsti manipuloida ihmisiä, pyykata jotta pääsee kieroilemaan. Itse en luota yhteenkään ihmiseen.

    • hjkui

      Eihän kaikki ole tuhoon tuomittu, kannattanee nyt vähän sulatella juttua ja tutustua ensin itse tarkemmin naisen kaikkiin puoliin, mitä on tehnyt ennen sinua, mitä harrastaa, miten muutoin elämä on häntä kantanut, vai onko kaikki mennyt, mikä tullutkin. Entäs sitten lapset ja sinun entisyytesi, hyväksyykö vai närästääkö jo nyt. Ethän ala kuitenkaan ex:si hänelle mollaamaan.
      Hyväksyykö, että vietät aikaa lastesi kanssa, vai tunkeeko aina mukaan ja määrittelee rajat tarkkaan.
      Kyllähän monta asiaa on syytä tarkistaa, sitten on myöhäistä jos hän muuttaa luoksesi, jos on tätä samaa sorttia kun täällä olevat kirjoittaneet, miten ex ja lapset ärsyttää, tulee olemaan vaikeata ja lapsesi kärsivät kaikkein eniten. Onhan uusi suhteesi myös entisellesi aika suuri asia kaikesta huolimatta, sillä hän joutuu hyväksymään sen, että hänen lapsensa ovat vieraan naisen kanssa samalla kun ovat luonasi, ei se ole helppo asia lainkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      265
      9975
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      192
      5694
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      167
      5264
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      75
      4901
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      7
      3183
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      0
      2550
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2479
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2289
    9. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      354
      2042
    10. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      22
      1818
    Aihe