Hyvät tuntemattomat ystäväni,
Erosta on tovi ja joitakin naisia ollut tapailuasteella.
Mutta nyt kävi silleen hassusti, että eteeni ilmaantui täysin puskista todella upea nainen. Lasten äiti on verrattain täysijärkinen, mutta toki normaali huoli välien tulehtumisesta on.
Pienten lasten suhtautumisessa ei ole huolta, mutta kuinka varma sitä pitää olla että uskaltaisi ylipäätään esitellä lapsille tuo naishenkilö. Meneekö pienet sielut rikki, jos tuo tuossa pari vuotta pyörii ja katoaa?
Homma on melko alussa tämän naisen kanssa, mutta nyt aloin panikoimaan tämän asian kanssa, sillä olen yllätyksekseni tosissani tämän naisen kanssa.
Sitten tietenkin tällainen kysymys kun yhteen muutto, joka on tietenkin ajatuksena valovuosien päässä, mutta kuitenkin liittynee isä-tovereiden kokemuksiin.
Sen verran on selvinnyt että tämä nainen osaa olla lasten kanssa ja että homma saattaisi jopa jollakin tähtimerkeillä toimia.
Tokihan ehdin ihan itse puppeloida tämän suhteen jo ennen kesää, mutta tällaisia ajatuksia on herännyt. Tämä uuden naisen löytäminen on vain ollut niin kaukainen asia, että en ole sitä oikein ehtinyt miettiä.
Olisiko jollakin kokemuksia jakaa, tai mahdollisesti joitakin sudenkuoppia heittää, johon tällainen sähläri voisi kompastua.
Mitäs nyt kun löysin uuden naisen erottuani
3
207
Vastaukset
- Ihantasoisesisähläri
Turhaa huolehdit, jos nainen on todella upea, hän ei huoli miestä jolla on pieniä lapsia.
- janitäonpaljon
Jos joku tulee perheesi väliin niin älä ole sinisilmäinen ja hyväksy puppelisi toimintaa, se on feikkiä ja sitä että pääsee sun punkkaan, sun taloon siivellä asumaan, haukkumaan sun läheiset ja etenkin perheesi ja kiusaamaan lapsiasi. Jos lapsia ja perhettäsi rakastat pidät puppelisi kaukana rakkaistasi, muuten ei kunnian kukko laula.
Ensiksi menetät lapset, sitten exän sitten koko perheen ja suvun. Oikesti, pidä tämä puppeli erossa heistä joita rakatat, muuten sulla ei ole mitään.
Näytteleminen on helppo laji, mutta kun puppelisi mieli selvenee sinulle, on jo myähäistä. Näytellä voi kivaa mutta sepäs se, sen tarkoitus on piilottaa kiero mieli. Pidä viholliset lähellä, ja se onnistuu vaan näyttelemällä kivaa....tosiasiassa se on konsti manipuloida ihmisiä, pyykata jotta pääsee kieroilemaan. Itse en luota yhteenkään ihmiseen. - hjkui
Eihän kaikki ole tuhoon tuomittu, kannattanee nyt vähän sulatella juttua ja tutustua ensin itse tarkemmin naisen kaikkiin puoliin, mitä on tehnyt ennen sinua, mitä harrastaa, miten muutoin elämä on häntä kantanut, vai onko kaikki mennyt, mikä tullutkin. Entäs sitten lapset ja sinun entisyytesi, hyväksyykö vai närästääkö jo nyt. Ethän ala kuitenkaan ex:si hänelle mollaamaan.
Hyväksyykö, että vietät aikaa lastesi kanssa, vai tunkeeko aina mukaan ja määrittelee rajat tarkkaan.
Kyllähän monta asiaa on syytä tarkistaa, sitten on myöhäistä jos hän muuttaa luoksesi, jos on tätä samaa sorttia kun täällä olevat kirjoittaneet, miten ex ja lapset ärsyttää, tulee olemaan vaikeata ja lapsesi kärsivät kaikkein eniten. Onhan uusi suhteesi myös entisellesi aika suuri asia kaikesta huolimatta, sillä hän joutuu hyväksymään sen, että hänen lapsensa ovat vieraan naisen kanssa samalla kun ovat luonasi, ei se ole helppo asia lainkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1816593- 1481824
- 1131598
- 511320
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️471019Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢40973Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu98952Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5879Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan248871- 41829