Terve, Pirkkalan päättäjät.

hyväpirkkala

Saisitteko vielä myytyä teollisuustontteja sen verran, että saisitte n 2000e ylimääräistä? Saisitte hiekoitettua ( vain talvisin) Niemenmaankin jalkakäytävät ja kävelytiet? Jos ei ihan 2000e ole, niin teettäkää työpajalla EI TALVIKUNNOSSAPITOA kyltit? Tajuavat köyhät autottomat pysyä talvet kotonaan?

Mukavaahan se on seurata kun vanhukset kävelevät kävelytien sivussa puista ja oksista kiinni pitäen, etenevät n 10metriä 4min. Minä kävelen keskellä kävelytietä koska tiedän kuka maksaa, jos kaadun. Huoltoyhtiöt hiekottavat kyllä pihat ja omat alueensa. Käykää vaikka kahvitauollanne testaamassa.

2

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyväpirkkala

      Huomaa kyllä selvästi missä kohdassa taloyhtiöiden vastuu loppuu ja Pirkkalan vastuu alkaa. Se on se kohta, jossa kunnossapito loppuu? Kuten sanoin, huoltoyhtiöt kyllä hoitavat hommansa.

      • huvittavakunta

        En oikeasti tätä tänne laittanut siksi, että joku Pirkkalan kunnallisvaali ehdokas olis oikeasti kiinnostunut Pirkkalan asioista. Niillä on nyt muutakin tekemistä kun on se vaalikamppanja ja kaikki. Jätetään nämä pikku asiat käsittelemättä sitten jos mut valitaan. Eläinten vallankumous?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      154
      13424
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      89
      3736
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      136
      3037
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      272
      1483
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      47
      1438
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      157
      1395
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1304
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1264
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1091
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      207
      1022
    Aihe