Saisitteko vielä myytyä teollisuustontteja sen verran, että saisitte n 2000e ylimääräistä? Saisitte hiekoitettua ( vain talvisin) Niemenmaankin jalkakäytävät ja kävelytiet? Jos ei ihan 2000e ole, niin teettäkää työpajalla EI TALVIKUNNOSSAPITOA kyltit? Tajuavat köyhät autottomat pysyä talvet kotonaan?
Mukavaahan se on seurata kun vanhukset kävelevät kävelytien sivussa puista ja oksista kiinni pitäen, etenevät n 10metriä 4min. Minä kävelen keskellä kävelytietä koska tiedän kuka maksaa, jos kaadun. Huoltoyhtiöt hiekottavat kyllä pihat ja omat alueensa. Käykää vaikka kahvitauollanne testaamassa.
Terve, Pirkkalan päättäjät.
hyväpirkkala
2
179
Vastaukset
- hyväpirkkala
Huomaa kyllä selvästi missä kohdassa taloyhtiöiden vastuu loppuu ja Pirkkalan vastuu alkaa. Se on se kohta, jossa kunnossapito loppuu? Kuten sanoin, huoltoyhtiöt kyllä hoitavat hommansa.
- huvittavakunta
En oikeasti tätä tänne laittanut siksi, että joku Pirkkalan kunnallisvaali ehdokas olis oikeasti kiinnostunut Pirkkalan asioista. Niillä on nyt muutakin tekemistä kun on se vaalikamppanja ja kaikki. Jätetään nämä pikku asiat käsittelemättä sitten jos mut valitaan. Eläinten vallankumous?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2344502Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii752934- 472443
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451747- 781419
- 211251
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘831222PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden137939- 69908
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86874