Takapuolessa 10cm päässä paksusuolessa, polttaa,

Polte.Peräsuolessa

Tämä on voimakkaimmillaan, jos en ulosta joka päivä, varsinkin matkoilla. Mutta eihän sitä aina ulosta. Vatsa ei silti ole kovalla. Toiminta jotenkin "pysähtyy" ja sittenkään ei tule mitenkään paksua ulostetta, kun tulee. Käytän 2-3 viikon välein ulostuslääkettä.

Ulostan joka aamu normaalia ja löysää, 2-3 kertaa. Silloin alka 8 hunnin "hyvä aika". Polte alkaa illalla ja nukkumaan mennessä ajattelen usein ajatteli pitäisikö vielä käydä wc, mutta se on turhaa.

Mitään verta, eikä haavoja ole, kaikki on sujunut 65v hienosti, polte on vaivannut vasta 3 kk ja joka ilta, istuessa ja maatessa. Nukkumista se ei sitten häiritse.

Lääkäri kertoi että on runsaasti suurentunut eturauhanen ja määräsi kokeita ja peräsuolen tähystykseen.

Eniten ajattelen että onkohan polte oire syövästä. Tässä vaiheessa syöpä naurattaa, varmaan myöhemmin ei.

1

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IivariP

      Voisko olla pukamia ?
      Toivottavasti pääset pian tähystykseen, se selvittää suolen ongelmat.
      (Olin itse äskettäin kolonoskopiassa eli paksunsuplen tähystyksessä.
      Tuli vastaus kaikkeen !)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      5116
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3636
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      37
      3050
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      3005
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      10
      2936
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2363
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1848
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1790
    9. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1731
    10. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      139
      1718
    Aihe