Hei
Olen 16-vuotias tyttö, ja rakastan tarinoita. Rakastan kirjoittaa, rakastan lukea, ja rakastan kuunnella ihmisten omia tarinoita.
Haluaisitko kertoa minulle tarinasi?
Oon kuullut paljon hurjia tarinoita enkä hätkähdä vaikka kertoisit kiduttaneesi veljesi hulluksi asti. Tarinoita tai muutakaan informaatiota ei leviä mihinkään, vaan tarinat pysyvät täysin omassa tiedossani.
Voit kertoa minulle mistä vain. Isän alkoholismista, vaikeasta suhteesta äitipuoleen, päihteidenkäytöstä masennukesta, perheestä, syömishäiriöstä, unelmista, kiusaamisesta, ihastuksesta, koulunkäynnistä, kuulumisista... Ihan mistä vain.
Jos kiinnostaa niin tule puhumaan kikissä: KerroMinulleTarinasi.
Joitakin varmasti ihmetyttää miksi haluan tehdä tämän. Johan sanoin: mä vaan rakastan kuulla ihmisten tarinoita :) ❤
Kerro minulle tarinasi
9
135
Vastaukset
- Justmeew
Aiks södee, ett joku jaksaa c:
(Paitti jos oot 66v runkkaava pappa, nii haista sitä isoo ja ruskeeta)- KerroMinulleTarinasi
En oo 66v runkkaava pappa, vaan oikeesti rakastan kun ihmiset kertoo syvempiä tarinoita niiden elämästä. Se on mun mielestä tosi kaunista ja liikuttavaa, mä toivon että useammat ihmiset pystyisi pysähtyyn kuuntelemaan mutta kaikilla taitaa olla liian kiire :(
Synnyin. Kun kasvoin, löysin elämälleni tarkoituksen; Suomi24:än paskan suoltamisen. Tarinani jatkuu vielä, mutta kyllä se aikanaan sitte loppuu.
Perkele.Söpöline kirjoitti:
Elämtarkoituksesi on varmaankin tylsistynyt viimeisen vuoden aikana?
Pitää sitä syödä ja nukkuakin.
- mitatapahtuuuu
Söpöline kirjoitti:
Ja mitä vielä?
asturboia
mitatapahtuuuu kirjoitti:
asturboia
Nimenomaan.
Propsit sulle tietämisestä.
Ole hyvä ja ota vasemmalla kädellä kiinni oikeasta, heiluta sitä ja onnittele itseäsi saavutuksesi johdosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1825117Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813656Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers73375SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun343093SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt612977SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412316Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042266Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292127Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan752105Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922059