Octavian uusi keula

On muuten rumentunut. Oudot etuvalot
12173
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Niin, valot on kuin mersussa.

Äänestä

Inhottavat hyönteissilmät, hyh hyh
Aikovatko skodistit syödä hyönteisiä sitten kun niitä aletaan myymään ruoaksi?

1Äänestä
  • Skootistit kun kasvattaa jo onkimatojakin skeidan liassa ja kosteudessa, niin voishan noi alkaa tehdä hyönteisbisnestäkin.

    Äänestä

Todella tyylikästä muotoilua. Kyllä euroopassa osataan tyylikäs ja ajaton muotoilu.

Äänestä

järkyttävän rumasta tuli vieläkin rumempi. kyllä pitää olla ihmisen älyllisesti kumikengän tasoa jos skodan hommaa ja sillä ilkee vielä ajaakkin korjaamokierteen lomassa.

1Äänestä

kävi ilmeisesti liian hyvin auto kaupaski niin piti tehdä rumempi

Äänestä

Noloa Kyykman.

Äänestä

Škodan päämuotoilija Josef Kaban loikkasi länteen saksalaisen autolehden Automobilwochen sisäpiirilähteiden mukaan liittyäkseen muotoilujohtajaksi BMW:n palkkalistoille vuoden toisella puoliskolla.
Viimeiseksi töikseen Škodalla Josef Kaban muotoili vittuillakseen Ocutaavialle uuden ruman ilmeen. Kaban totesi vielä lähtiessään että jo riitti itäautojen muotoilu ja sosialismin aatteet, länsimaat kutsuu viimeinkin.
Neuvostoliittolaisen lyijykynän hän otti muistoksi orjatyöstään.

Äänestä
  • Tällaista tietoa tosiaan kulkee että tuli mitta täyteen piirrellä Nliittolaisia kökkötraktoreita.

    Äänestä

  • Todellisuudessahan Kaban oli skodalle liian kallis mies. Siksi skeidatehdas palkkasikin Prahan puistoista penkkien alta ja nurmikoilta pultsareita viininlitku-palkalla muotoilemaan skeidaa. Katteen kun pitää kallis-halppiksessa olla kova! Auto tehdään kuudella tonnilla ja myydään lähes 30 tonnilla hölmöläisille.

    Äänestä

  • No onko rumempaa kuin tojin nykyset keulat,tai uusi prius.

    Äänestä

  • No on, Skooda.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


neljäoveajatoosa kirjoitti:

On muuten rumentunut. Oudot etuvalot

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu