vai ajatteletko vain lesboilua?
Ja sitten vielä toinen kysymys: Kun sinä vihkaiset pari karvaista urosta tuomiokirkossasi niin ajatteletko, että he ainakin jo seuraavana yönä rassailevat toistensa persereikiä? Inhottaako se sinua, vain pidätkö sitä luonnollisena? Onko sinusta vastenmielistä, että avioliitto olisi vain naisen ja miehen välinen juttu?
Ja kolmas kysymys: Mihin Raamatun kohtiin perustat homomyönteisyytesi?
Ja neljänneksi: Meneekö kirkkojärjestys mielestäsi Raamatussa ilmoitetun Jumalan sanan edelle?
Viidenneksi: Mitä Jumala sinulle merkitsee?
Kuudenneksi: Uskotko, että joskus tulee maailmanloppu niin kuin Raamatussa on sanottu?
Ja sitten vielä toinen kysymys: Kun sinä vihkaiset pari karvaista urosta tuomiokirkossasi niin ajatteletko, että he ainakin jo seuraavana yönä rassailevat toistensa persereikiä? Inhottaako se sinua, vain pidätkö sitä luonnollisena? Onko sinusta vastenmielistä, että avioliitto olisi vain naisen ja miehen välinen juttu?
Ja kolmas kysymys: Mihin Raamatun kohtiin perustat homomyönteisyytesi?
Ja neljänneksi: Meneekö kirkkojärjestys mielestäsi Raamatussa ilmoitetun Jumalan sanan edelle?
Viidenneksi: Mitä Jumala sinulle merkitsee?
Kuudenneksi: Uskotko, että joskus tulee maailmanloppu niin kuin Raamatussa on sanottu?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Jatko kysymys Satulle ja hänen hengenheimolaisille.
Viimeisellä tuomiolla tehdään tili.
1. Kor. 6:9
Ettekö tiedä, että vääryydentekijät eivät saa omakseen Jumalan valtakuntaa? Älkää eksykö! Jumalan valtakunnan perillisiä eivät ole siveettömyyden harjoittajat eivätkä epäjumalien palvelijat, eivät avionrikkojat, eivät miesten kanssa makaavat miehet, [Room. 13:13 ]
Oletko vastuussa jakeen lopussa olevan synnin edistämisestä ja miten silloin puolustelet ?
juttu oli jossakin, että tämä arkkipiispa Fafebook-sivuillaan kiitti Jumalaa homojen olemassaolosta.
Lienee itsekin homo?
Eihän olemassaolo ole mikään vääryys. Jumalan luomia ihmisiä. Olet ihan hakoteillä. Vaikutat ja oletkin ihmisvihaaja. Taidat olla helluntailainen.
Toisaalta onhan myös sairautta, riippumatta siitä millaisena syntyi.
Itsetyydytystä saunassa, törkeä ele poliisille - sopimattomat seksuaaliset teot työllistävät syyttäjää
Tiistai 7.3.2017 klo 08.02
Iltalehden uutisoima Mannerheimintien viuhahdus oli lievimmästä päästä. Syyttäjä on hiljattain vahvistanut useita sakkoja sopimattomasta seksuaalisesta toiminnasta.
Syyttäjä on hiljattain vahvistanut useita sakkoja sopimattomasta seksuaalisesta toiminnasta.
Useammassa tapauksessa miehet ovat tyydyttäneet itseään julkisilla paikoilla.
Poliisi kohtaa julkisilla paikoilla myös sopimatonta seksuaalista toimintaa.
Poliisi kohtaa julkisilla paikoilla myös sopimatonta seksuaalista toimintaa. (JOHN PALMEN)
LUE MYÖS
Vain kengät jalassa räntäsateessa Mannerheimintiellä - poliisi kuskasi alastoman miehen takaisin saunaan
Kiinniottotilanteessa urakalla vastaan pannut 28-vuotias mies jouduttiin laittamaan käsiraudoissa poliisiauton takatilaan. Yllättäen hän riisui alavartalonsa ja otti esiin sukupuolielimensä.
Mies viittoili poliisia antamaan hänelle suuseksiä ja huusi kovaan ääneen aikovansa olla sukupuoliyhteydessä "poliisin äidin ja kaikkien suomalaisten naisten kanssa". Mies jatkoi riehumista ja potkimista niin, että lopulta hänen jalkansa jouduttiin sitomaan.
Tilanteeseen kutsuttiin tulkki, joka selitti poliisin epäilevän miestä virkamiehen vastustamisesta ja sukupuolisiveellisyyden julkisesta loukkaamisesta.
28-vuotias riehuja ei suostunut kommentoimaan asiaa mitenkään poliisin kirjoittaessa hänelle 23 päiväsakon rangaistuksen. Maksettavaa miehelle kertyi 138 euroa.
Yritti suudella
Nelissäkymmenissä ollut nainen puolestaan joutui 23-vuotiaan miehen ahdistelemaksi Ylä-Malmin torilla. Mies kävi naisen kimppuun työntäen tämän vasten pakettiauton kylkeä. Hän otti esiin sukupuolielimensä ja yritti väkisin suudella naista.
Seksuaalinen ahdistelu johti 30 päiväsakon rangaistukseen, joka miehen tuloilla merkitsi 180 euron maksua.
66 euron sakkolapulla selvisi puolestaan 35-vuotias mies, joka tyydytti itseään Katajanokan Altaan saunatiloissa. Sakon perusteena oli sukupuolisiveellisyyden julkinen loukkaaminen.
Kaikkien nähden
Toukolassa puistonpenkillä, Lauttasaaressa ensimmäisen kerroksen lasitetulla parvekkeellaan sekä Malmilla pienkerrostalon yhteisessä kuivaushuoneessa itseään tyydyttäneille miehille poliisi kirjoitti 6-12 päiväsakon rangaistukset.
Housunsa nilkkoihin vetänyt mies herätti suurta järkytystä Ylä-Malmilla sijaitsevan pienkerrostalon yhteisessä pyykinkuivaushuoneessa. Mies piti valoa päällä, ovea auki käytävään ja tyydytti itseään lattialla istuen.
39-vuotiaan mies sai 6 päiväsakon rangaistuksen. Hänen tuloillaan se merkitsi 306 euron sakkoa.
Kaksi epäillyistä vastusti rangaistusvaatimustaan, minkä vuoksi syyttäjä siirsi tapaukset poliisille esitutkintaa varten.
RISTO KUNNAS
[email protected]
pervoa porukkaa. Olivatko nuo arkkipiispa ja se paksu naaraspuolinen emakkopiispa ja tuomiorovasti Satu Saarinen ja pappi Meri-Anna Hintsala ja keitä julkipervoja niitä onkaan?
Kylläpä kismittää, ettei saatu Satun tilalle omaa miestä. Missä meni pieleen?
miehiä tarvita. Äänestäjät ovat halunneet tuomiokirkkoon oman horon ja siihen on tyytyminen. Pulinat pois niin kuin Johannes Virolainen sanoi silloin kun Paavo Väyrynen valittiin puolueen puheenjohtajaksi.
Sitä tietysti toivoisi, että jos on kirkosta kyse niin joskus vilkaistaisiin Raamattuakin.
Ei sanonut, vaan sanoi silloin kun Koivisto valittiin pressaksi.
Kepulainen on muuten Setan puheenjohtaja.
Johannes Virolainenhan hävisi puolueensa puheenjohtajan vaalin Paavo Väyryselle ja sanoi silloin "pulinat pois".
Tietääkä kukaan, onko Nolla-Paavo päässyt Keminmaassa keskustapuuolueen ehdokkaaksi kun hänellä on oma surkea pouolueyritelmänsä, joka ei kiinnosta ketään?
on kuollut jo vuonna 2000. Hän oli kansanedustajana 42 vuotta eikä ollut juoppo niin kuin Ahti Karjalainen. Kumpikaan heistä ei tiettävästi ollut homo, koska siihen aikaan ei ollut muodikasta homostella.
kuoli jo vuonna 1990.
On se kumma, että kaikkien pitää kuolla.,..
naaraalla saattaa olla blogi tai sähköposti, jossa hänelle voinee esittää kysymyksiä. Jos hän on virassaan kokonaan sivuuttanut Jumalan sanan niin pakanahan hän on, ja kuka nyt pakanalta mitään kysyisi.
tu vastaa?
Tässä olisi hauskaa puuhaa rauhanyhdistysten askartelukerhoihin: http://yle.fi/uutiset/3-9497415
Voisitte osallistua tähän pappien masinoimaan korttikampanjaan ja lähetellä piispoille kortteja. Olisi hauskaa puuhastelua tärkeän asian puolesta!
Onneksi olkoon Satu vuoden Sara palkinnosta! http://www.radiopooki.fi/uutiset/pohjois-pohjanmaa/tuomiorovasti-satu-saarisesta-vuoden-sara-140523
aika irstas katse tällä Satu Saarisella.