Olen rakastunut! Aikaisemmin ajattelin etten ikinä osta ranskalaista mutta ostin kuitenkin (lapsikin saa muuttaa mieltänsä) vm. 2007. ajettu 210 tkm. jarrutettaessa joskus syttyi ABS/ASR/ESP-varoitukset. Korjasin puhdistamalla jarruvalokytkimen koskettimet (helppo irroittaa kiertämällä 90 astetta vastapäivään). Suuntavilkut vilkuttaa tiheästi jos perävaunun sähkörasiassa oleva mikrokytkin kytkee huonosti.
Myyjän mukaan kuulemma kostealla kelillä "depollution system faulty"-vika iskee joskus. Siihen en ole vielä keksinyt lääkettä kun ei ostamisen jälkeen ole vikaa ilmaantunut (vai olisiko nämä vikojen sijaan ominaisuuksia sitikoissa).
Onko muilla sitikka-ihmisillä tuohon viimeiseen vikaan korjausohjetta?
Tämä on hieno auto ja pääsin aloittamaan harrastuksen mahdollisimman pohjalta kun ostin rikkinäisenä, joka ei mennyt katsastuksesta nivelien takia läpi.
citroen C4 1.6 HDI ABS/ASR/ESP valokorjaus
eikkaiivari
0
959
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2629386IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3176554Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?691554Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61371Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921195- 1091141
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut721003Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40842Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23736MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311728