http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/poliisit-jattikyselyssa-turvapaikanhakijatilanne-uhkaa-suomalaisten-turvallisuutta/721843/#.WL7cEBko7lj.facebook
Kalevalle kiitos artikkelin julkaisusta. Suomen tie on Ruotsin tie, mikäli äänestyslapulle laitat sdp:n, vihreiden, vasemmiston tai rkp:n nimiä. Suomen tulevaisuus on juuri sinun käsissäsi.
Kyse ei ole piirun vertaa mistään rasismista. Kyse on tämän valtion säilyttämisestä turvallisena sivistysvaltiona, ei enempää tai vähempää.
Ainoastaan perussuomalaiset ajavat tosissaan rajatarkastuksia.
Kalevalle kiitos artikkelin julkaisusta. Suomen tie on Ruotsin tie, mikäli äänestyslapulle laitat sdp:n, vihreiden, vasemmiston tai rkp:n nimiä. Suomen tulevaisuus on juuri sinun käsissäsi.
Kyse ei ole piirun vertaa mistään rasismista. Kyse on tämän valtion säilyttämisestä turvallisena sivistysvaltiona, ei enempää tai vähempää.
Ainoastaan perussuomalaiset ajavat tosissaan rajatarkastuksia.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Saisi länsi-Savokin julkaista ko. jutun.
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/poliisit-jattikyselyssa-turvapaikanhakijatilanne-uhkaa-suomalaisten-turvallisuutta/721843/#.WL7cEBko7lj.facebook
Länsi-Savo on valitettavasti toimitus, joka pyörii suvakkien voimin ja tämänkaltaiset uutisoinnit ovat heille sitä vääränlaista totuutta.
Tämä juttu on julkaistu vuosi sitten. Miksi se on nostettu esiin nyt? Vaalit?
Persut alkavat olla epätoivoisia. Kannatus laskee kuin lehmän häntä.
Mitkään tuossa jutussa maalaillut uhkakuvat eivät ole toteutuneet. Iso osa maahanmuuttajista on lähtenyt vapaaehtoisesti pois, kun ovat huomanneet täkäläisen kylmän vastaanoton. Mitään väkivaltaa, raiskauksia tai muita lieveilmiöitä ei ole tapahtunut.
Jos Suomessa tapahtuu väkivallalla tehty kuolema, tekijä on todennäköisimmin samassa ryyppyporukassa liikkunut kantasuomalainen valkoinen mies. Jos on kyse lievemmistä mukiloinneista, ne syntyvät tyypillisesti yön tunteina nakkikioskin jonossa. Uhri ja tekijä ovat kantasuomalaisia valkoihoisia miehiä. Jos tapahtuu raiskaus, tekijästä voidaan useimmiten olettaa, että hän on kantasuomalainen valkoihoinen mies.
Siinäpä tullii oekkeen rasakka ja tos kommentti! Perussuomalaeset rasistit yrittäävät pelotella muahammuuttajjiin väetetyllä vuarallissuuvvella vaekka nyt kaekki näkköö jotta mittää siihel liittyvvöö ee vuojen mittaan sattunukkaa. Mut eeköhän perssuin tähellento nyt lätsähä muan kamaralle:DXDXDXD
Poliisit, jos ketkä, tietävät todella mitä maassa tapahtuu, koska joutuvat olemaan aina eturintamassa, kun jotain pahaa tapahtuu.
Poliitikot ja monet ns. asiantuntijat puhuvat pöytiensä takaa sitä mitä mieleen juolahtaa ja millä saisi enemmän ääniä puolelleen.
Mitä pitempään asioita hoidetaan tunteiden ja yksityisten ihmisten etujensaannin kannalta, sitä pahemmaksi asiat kentällä muuttuu.
Ängervöinen ja tämä tyhmä Savon ukko on kyllä täyttö ymmärrystä vailla. Mihin helvettiin ne pakolaiset on lähteneet, tuollahan nuo notkuu edelleen stellassa. Jokainen poliisi toivos hevonkuuseen kaikki pakolaisen. Aika sinisilmäinen pitää ihmisen olla jos ei näe pakolaisten aiheuttamaa rikoksia ja raiskauksia.
Ei ole silmät kiinni.
Tilastoja esiin: paljonko Mikkelissä on tapahtunut raiskauksia ja montako niistä arvioidaan maahanmuuttajien tekemiksi? En ole kuullut yhdestäkään. Jos suomalainen tyttö seurustelee vapaaehtoisesti maahanmuuttajan kanssa, ei kyseessä ole raiskaus. Kyse on parisuhteen muodostamisesta. Ihan niin kuin kantasuomalaiset Jani-Petteri ja siideripissis lähiössä tekevät.
"Pakolaisten aiheuttamaa rikoksia" on ensiksi kielivirhe ja toiseksi mitähän se olisi: sitä, että suomalaiset klanipäät potkivat pakolaisia? Heh, heh.
Onko rikos, jos "notkuu stellassa"? Pienellä kirjoitettu stella on monella kielellä tähti, roikkuvatko he jossain siellä? Kauppakeskus taitaa olla Stella. Kielipoliisi, vink, vink.
Nyt kotia kasvamaan. Äitykkä laittaa makaronilaatikkoa ja silittää päätä. Kyllä se maailman pahuus siitä katoaa, kun pelailee jotain hauskaa väkivaltapeliä tietsikalla ja käy iltarunkulla.
Olen samaa mieltä siitä, että kantasuomalaiset, jotka roikkuvat ostoskeskuksissa ja syyllistyvät rikoksiin, tulisi saattaa tiukkaan edesvastuuseen. Ihan oikeaan linnaan eikä avovankiloihin, vaikka se pirun kallista onkin. Suomalaisia ei voi karkottaa, vaikka se joissain tapauksissa olisi järkevä vaihtoehto...
Näin älytöntä älämölöä on tämä keskustelu.
Ehkä itsekin kiinnität huomiota outoon kielivirheeseesi; "Nyt kotia kasvamaan." Mitä se oikein tarkoittaa?
Muutenhan kuvittelet olevasi mielipiteinesi kovinkin fiksu.
Onko se, että osa suomalaisista käyttäytyy huonosti, mielestäsi edellytys ja lupa sallia maahanmuuttajien käyttäytyä yhtä huonosti Suomessa
välittämättä yhteiskuntamme laeista ja tavoista?