Hua Hinissä ja Thaimaassa ei muka ole sensuuria

JuuThiiniiRuu

3

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HyväVeliJaTotuus

      Maassa maan tavalla ja tuohon tapaan kuuluu kuninkaan kunnioitus.
      Mitä sinulta on sensuroitu ?

      Suomessa valtakunnansyyttäjä kirjoitti blogissaan suomessa olevan vahva hyvävelijärjestelmä, kun häneltä kysyttiin onko oikea jäsenkirja hänen pyrkiessään poliisiylijohtajaksi.
      Apulaisvaltakunnansyyttäjä niin ikää vaati huumepoliisin vangitsemisen jatkoa, koska hänellä on vahva hyvävelijärjestelmä tukenaan.

      Suomessa on sensuroitu se, että valtakunnansyyttäjällä on niin vahva hyvävelijärjestelmän käyttötarve, että oman velin yhtiö on kouluttanut syyttäjiä ja sinunkin (aloittaja) veromarkoilla on tuon velin laskut maksettu.

      Siinä sinulle sensuurista totuus.

    • 25830000

      Jos jossakin SENSUURIA kaivattaisi , niin näillä palstoilla... Mitä typerin tarina aloitetaan , sen enempi samanhenkiset jatkaa keksien aina lisää, oma konttrolli kun
      ei toimi.

      • kertokaalerpallle

        Miksi et kerro suoraan lerpalle tuota?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      89
      2523
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1403
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      933
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      910
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      36
      800
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      103
      799
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      783
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe