Lauantaina klo 19 Kupittaan urheiluhallissa
Fight 7 ja SS-liikkeen tilaisuus.
Avauspuhe Olli Manni
Jerry Kvarnström ottelee Euroopan mestaruudesta
Tilaisuuden järjestäjä Turun Seudun Nyrkkeilijät.
Liput 25 euroa, mukana olollanne tuette Jerry Kvarnströmin ja Olavi Mäenpään vaalityötä.
Vaalityön lähtölaukaua
19
581
Vastaukset
- boxbox
Näyttää tilaisuus olevan Suomen Nyrkkeilyliiton virallisessa kilpailukalenterissa Turun Seudun Nyrkkeilijöiden järjestämänä.
Ei kylläkään mitään mainita , että tuotto menee vaalityöhön.- VinkkiMies
Mitä vittua se sulle kuuluu mihin ne rahat menee vaikka menis kurkusta alas? Perusta omat systeemit ja käytä hilus miten haluat.
- hannikaiselta
Varmaan jo haettu tähän tilaisuuteen kaupungilta nuoriso- ja kotiutustyöavustusta.
Lisäksi eläinsuojeluun on kai jo saatu avustusta kissojen hoitoaineitten hankintaan Kreikasta.
On arvokasta, että löytyy mies, joka tuntee luukut, missä rahaa jaetaan.- Megamoguli
Oletko perseaukinen kateellinen? On huijareita ja sitten on huijattavia. Kumpaan kastiin haluat itse kuulua?
- boxbox
Pojat potkii ja lyö toisiaan pähkinöistä ja Olavi Mäenpää laittaa setelit taskuunsa.
- Mormon
Olan vedätyksissä tuppaa kaikissa olemaan sama käsikirjoitus.
- SanoSano
Se on elämää se sano!
- Havainnoitsija1488
Turun hovioikeuskin antoi oman lisänsä vaalikampanjointiin. 8kk ehdollista.
- VesiPedo
Mitä väliä on pikku ehdollisella? Ei ketään kiinnosta pikku murhat, paperiväärennykset tms. pikku jutut. Toista se on esim. pedoilla.
- Valkosini
Vaalijuhlastamme tulossa kuvareportaasi puoluesihteeri Waltter Jokisen Fb-sivulle.
- hannikaiselta
Kiitos,
mielenkiinnolla odotan lähinnä tuloksia.
Urheiluruudussa ei vielä kerrottu, saavuttiko Jerry Kvarnström Euroopan mestaruuden, vastustaja oli tosin Afrikan puolelta, libanonilainen turvapaikanhakija, joka otteli ilman työlupaa, tosin hän teki sen ruokapalkalla.- PunttiPena
Totta kai Jerry vei 6-0.
- hannikaiselta
Oli sentään tuttu tuomari 1. luokan kehätuomari, melkein lautamies Olavi Mäenpää.
- 2.luokan.pyrkyri
Olavi on hyvä ja kokenut tuomari. Ilo seurata hänen työskentelyään.
- sentietkand
Valtuustoehdokas Kvarnströmillä oli viikonvaihteessa oman kertomansa mukaan Kupittaan urheiluhallilla Euroopanmestaruus ottelu.
Tiedoitusvälineet eivät ole kertoneet mitään tästä ottelusta.
Onko Jerry Kvarnströmin Euroopanmestaruusjutut samaa skeidaa kuin että Olavi Mäenpään ammatti olisi eläinsuojeluvalvoja.
Eiköhän teidän kummankin toimeentulo tule Kelalta.- Puheaika-loppu-pojalla
Missä Jerry tällaista kertoi? Eiköhän tämä ole myös niitä hyvin yksinkertaisesti selvitettäviä asioita, jotka on puhelinsoiton päässä?
- turkkulainenabsolutisti
Julkaisisiko MV-lehti myös Olavi Mäenpään ulosottorekisterin, eikä pelkästään sen eläinlääkärin, jota Mäenpää vainoaa? Pitääköhän se Mäenpään ulosottorekisteri tilata sekä Turusta että Tyrväältä, jotta näkyy varmasti kaikki Mäenpään ulosotot siellä?
Voisitko Olavi Mäenpää myös vastata, pitääkö paikkaansa huhu, että olisit la-su välisenä yönä sammunut ravintola Apollossa ja sinut olisi pitänyt kantaa kätyriesi toimesta vaali-Saabbisi takapenkille? Kuulemma tapahtumasta on kuvia ja videokin olemassa. Saisikos kommenttia?- Huhumaakari
Huhujen levittelijä vois iskeä todistusaineistot pöytään tai mennä häpeämään pöydän alle.
- Pulsunuhri
Älä Haritun pulsu sekoita mua kuvioihisi enempää. En todellakaan halua olla kanssasi enää tekemisissä. T:J
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1115077Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493322Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle853069Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku382298- 811797
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411550450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1211474Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1191149- 161109
Miehen taloudellinen tilanne ja
halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah431077