Kun muut puolueet puhuvat talouden noususta niin ipulaiset puhuvat toisesta tulevaisuudesta.http://www.msn.com/fi-fi/uutiset/other/il-suomen-500-miljoonan-€n-takaustappio-olikin-”tilastokukkanen”-–-taustalla-nokian-kaupat/ar-AAo2P3e?li=AAaDcIL&ocid=spartandhp.Perustimme ajatuksemme tosiasioihin jotka pikkuhiljaa nousevat esiin myös valtamediassa. Jopa kokoomuslaiset kansanedustajat ovat heränneet puhumaan tosiasioista joilla yritykset ovat saaneet rahaa kuin roskaa valtion tukiaisina joita ei ole julkistettu lainkaan. Tämä EK KMS-peli on tuhonnut suomalaisten varallisuuden ja aiheuttanut työpaikkojen hävityksen. Eihän tukiaiset kansantaloutta auta vaan tuhoaa sen velkojen takia nopeastihttps://www.uusisuomi.fi/raha/215962-nordean-jan-von-gerich-varoittaa-suomalaisia-elintaso-vaarassa-hyvinvointivaltiota-uhkaa.
Jotkut kokoomuslaiset ihmiset ymmätävät jopa kansantaloutta mutta keskustalaiset elävät vieläkin tukiaismaailmassaan nokioitumassa mustiksi. Olemme aina kyselleet miten vientituet toimivat käytännössä. Tämä puolen miljardin nokia-tuki osoittaa Keskustan toiminnan perusteen elinkeinotukiaisissa. Tuet salataan jopa puolen miljardin suuruusluokassa mutta samanaikaisesti puhutaan nokiakin kohdalla miljoonista. Ja Talvivaaran miljardituet olivat muka Suomen sijoituksia työllisyyteen. Tuki mikä tuki,aina se on pois maksajilta. Hyvästi Keskusta.
Tiesimme tämänkin
olemme-paras
1
171
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521043Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll20965Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl513831- 49791
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59568Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560