naurukoneellestop

Maikkarin pomot hei. .... Onko meidän pakko, pakko, pakko katsoo joka ilta sitä ukko Kuustosen naamaa?

Uusia immeisiä kehiin!
5103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

En ymmärrä miksi mainoskanavat ovat suunnanneet ohjelmat lapsille ja lapsen-
mielisille ja meille aikuisille ei tule ainuttakaan ohjelmaa ja jos ylen ohjelmista
ei tule mittään mielenkiintoista niin täytyy siirtyä nettiin .On se nyt kumma että
ohjelmapäälliköt ei löydä mitään katsomisen arvoista ohjelmaa tulisi edes yksi
ohjelma illassa mutta ei.

Äänestä

Pois hevosnaamat

Äänestä

Pitääkö olla huolissaan, voisi olla hauskakin ohjelma jos niitten esiintyjien naurunräkätykseltä ja päälle puhumiselta saisi selvää. Juontajana toimivalta Jenni Pääskysaarelta on täysin ohjaus hukassa. Hänen käkäyksensä ja kiemurtelunsa pilaa katsojilta mahdollisuuden kuulla ja ymmärtää mitä nämä neljä muuta yrittävät sanoa.
Laittaisivat tekstityksen, että me katsojatkin pääsisimme osallisiksi hauskasta? sanailusta.

Äänestä
  • Ja niissä jutuissa ei ole mitään naurettavaa rouva vaan pakkonaurua vetää mikkiin. Tyhjän nauraja, väkisin ei hauskuutta voi tehdä. Nykyään mölinästä ei saa mitään selvää kun kaikki puhuu yhtä aikaa. Ja kun lukevat tekstinsä paperista... ei omia ajatuksia ollenkaan. Tyhjäpäitä?

    Äänestä

Juu ja jopa putoukseen oli papan päästävä kuikailemaan :)))))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kotkanheta kirjoitti:

Maikkarin pomot hei. .... Onko meidän pakko, pakko, pakko katsoo joka ilta sitä ukko Kuustosen naamaa?

Uusia immeisiä kehiin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu