Askola,Mäkinen ja Vikströmit - kirkon alasajo !

Vikström piispojen klaani ja nyt lisättynä Irjalla, Karilla ja Villellä (Riekkinen)
kirkosta on tulossa porttokirkko, jossa Herran Temppelit häväistään.

http://mvlehti.net/2017/02/26/helsingin-sanomien-paakirjoituksessa-askola-ja-vikstrom-tahtovat-kirkon-irtautuvan-kristinuskosta/

Jotakin lopullista tapahtuu tänä vuonna 2017.

Onko ko. piispoja kutsutti Porin suviseutojen avajaisiin ?
499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Piispatar Askola ei ole ansioitunut muutoin kuin juomalla alkoholia ja mädättämällä kirkkoa ja Suomea islamisoimalla ja homottamalla!

Äänestä

Voi, että!Olisko teidän aika lähteä kirkosta, ja jättää se rauhaan! Teillä on ollut aika vähän kirkolle annettavaa...Ei muuta kuin kritiikkiä! Nyt kannattaa lähteä ja jättää tämä "synninpesä". Kyllä ne lestadiolaiset papit saa töitä vaikka huoltoasemalta!

Äänestä
  • Vielä tulee ikävä vl-puhujia kun nuo piispat(taret) saa aikansa huseerata ja ajaa viimeisetkin Raamatussa riippuvat pois luopiopiispojen porttouttamastaan kirkosta.

    Järkyttävää on että nyky körtitkin menneet täysin noiden hömppien kelkkaan samaa sukupuolta olevien kirkollisen vihkimisen asiassa. No alkuperäisestä ei siinäkään liikkeessä ole enää paljoakaan sydämenkristillistä jäljellä - yleishumanistista jutustelua.

    Äänestä

Katso edellinen viesti: Teillä on ollut aika vähän kirkolle annettavaa...Ei muuta kuin kritiikkiä!--eikö totta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Handal kirjoitti:

Vikström piispojen klaani ja nyt lisättynä Irjalla, Karilla ja Villellä (Riekkinen)
kirkosta on tulossa porttokirkko, jossa Herran Temppelit häväistään.

http://mvlehti.net/2017/02/26/helsingin-sanomien-paakirjoituksessa-askola-ja-vikstrom-tahtovat-kirkon-irtautuvan-kristinuskosta/

Jotakin lopullista tapahtuu tänä vuonna 2017.

Onko ko. piispoja kutsutti Porin suviseutojen avajaisiin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu