Toivottavasti Jan Vapaavuoresta tulee

Helsingin pormestari, hän sanoo ehdottomasti ei kaupungin suurmoskeijalle.

– En kannata suurmoskeijaa Helsinkiin, oli rahoittaja kuka tahansa, Jan Vapaavuori sanoi.

– En ymmärrä yhtään syytä siihen.
7101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tuota noin. Oletko sinä nyt varmasti tietoinen siitä, että kyseessä ovat kunnallisvaalit ja lieksalaiset eivät mitenkään voi äänestää Helsingin asioista?

Jospa me täällä Lieksassa yrittäisimme ensin hoitaa omat asiamme.

Äänestä
  • Siinä onkin varmasti hoitamista. Somalien ottaminen kuntaan oli sekin varsinainen älyn riemuvoitto.

    Äänestä

  • äly.hoi.älä.jätä kirjoitti:

    Siinä onkin varmasti hoitamista. Somalien ottaminen kuntaan oli sekin varsinainen älyn riemuvoitto.

    Jos kuitenkin hoitaisimme vain nykypäivän asioita. Menneet ovat menneitä, ei menneisyyttä voi muuttaa edes äänestämällä.

    Äänestä

Nää rassukat luulee, että nyt on Ruotsin vaalit tulossa. Alvariinsa höpöttävät Ruotsin asioista.

Äänestä
  • Saa sitä höpöttää mistä vain.Sitä ei säännät erikseen kiellä tai määrää että Lieksa pitää olla keskipisteenä ah niin laadukkaalle turinalle.Vaikkakin kyllä se katsaus vuoden saldoon täällä kertookin mistä puute ollut.Naispuolisillakin äänitorvilla.

    Äänestä

  • Rasistiksi et perkele ala kakara haukkumaan!

    Äänestä

  • Kuka sinut "ruusut" poimii? Parasta ennen päiväys varmaan mennyt aikoja sitten ohi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hyvä.hyvä kirjoitti:

Helsingin pormestari, hän sanoo ehdottomasti ei kaupungin suurmoskeijalle.

– En kannata suurmoskeijaa Helsinkiin, oli rahoittaja kuka tahansa, Jan Vapaavuori sanoi.

– En ymmärrä yhtään syytä siihen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu