Mielestäni oli hyvä että jagurin myynti siirtyi espoosta tiksiin koska espoo on enemmän rikkaiden autoilijoiden aluetta jossa myydään mersua, volvoa, bmwtä, audia jne. Jaguria on hyvä myydä tiksissä. Ajattelinkin huomenna mennä katsomaan uusia jagureita. Mersuun ei ole varaa joten jaguri voisi kiinnostaa.
Uusi Jaguri-liike tiksissä! Ihan hyvä paikka
12
412
Vastaukset
- Hurjaaalaskua
Ei ole jaguaari enää se tyylikäs peli kuin ennen. Sielu on hövinnyt ja jaguarit näyttää japanilaisilta mazdoilta. Ei hyvä. Ja arvo niissä laskee tietysti hurjasti.
- umpisuoli
Aika peräaukko paikka noin hienoille autoille, tuleeko oma liittymä kolmoselta?
- Siiiinäse
Jaguar ei ole enää hieno ja ylellinen vaan sisusta ja ulkonäkö on kuin kiassa. Hinta on jaguarissa saatu silti arvottua korkeaksi. Jaguarin myynninkasvu 152% ymmärtää jokainen kun edellisenä vuotena myytiin 10 autoa ja nyt sitten vähän enemmän. Siksi myyntimääristä ei puhuta ollenkaan...on mukavampi kertoa prosentteja kun lähivuosina ei ole suomeen rekisteröity edes tuota prosenttia 152%....eli 152 jaguaria:) ja miettikääs se arvonlasku se on samaa kun jossain alfassa..kahdessa vuodessa puolittuu.
- ei_voi_tietää
Mikäs se tämmöinen Jaguri mahtaa oikein olla?
- RaadonMerkki
Se on se entinen brittitekele jota nyt nysvätään Intiassa!
- ei_voi_tietää
Haa! Minulla oli poikasena Jaguar-merkkinen polkupyörä. Se oli luja mutta raskas polkea. Satula oli kyllä päin persettä.-Oiskohan tuolla Jagurilla jotain yhteistä Jaguarin kanssa mahdollisesti?
- jagitXFjaXJ
SCC:n ja Wikipedian mukaan XF:n valmistus tapahtuu saarilla, edelleen
- Jag.on.must
Noin 250 uutta Suomessa myyty viime vuonna. Ostin yhden. Tyytyväinen olen. Kolmen vuoden täystakuu ja huollot. Edullisisahan nuo voivat olla.
- Hienoahei
Joo ja kun meet vaihtaa et ole tyytyväinen..hyvitys on kamalaa kuultavaa:) ethän ostanut velaksi? Velaksi ei kannata ostaa kun arvostettuja merkkejä ja mieluiten ei ihan uusia koska uudessa arvo laskee eniten. Vähän ajettu esim 10-20 tonnia ajettu on paras ja siinä hinta tippuu samaa tahtia velan kanssa.
- londonboys
Britti komedia on ainoa lajissaan, autoja en kehuisi!
- Mitenkäsonnnn
Tehdäänkö kaikki jagurit intiassa?
Jagureista en tiedä, mutta kun kerran Jaguar -palstalla ollaan, niin kerrottakoon, että ainakin Suomessa viime vuonna myydyin Jaguarin malli, XE, valmistetaan kaikki Englannissa, Ei tosin enää Coventryssä, joka on Jagge -fanille suorastaan pyhä paikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847132Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277079Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176205Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845248Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635225Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193485Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400