Elisa Lappeenranta

Nyt riitti

Nyt riitti.

Elisa nopeudennostot Lappeenrannassa tarkoittaa sitä että nopeus tuplaantuu laskussa mutta yhteys pysyy ennallaan. Elisa laskuttaa kahden megan yhteydestä vuoden alusta lukien mutta ei täällä mitään nopeudennostoa ole tapahtunut.

Elisan asiakaspalvelu (siis Tikkacom täällä Lappeenrannassa) ei saa myöskään kehuja. Puhelua pompotellaan Elisalta Tikkacomiin ja kun jonkun saa langan päähän pyydetään sähköpostia. Ja luonnollisesti sama pomputtelu tapahtuu sähköpostissa. [email protected] osoitteeseen menevä posti palautuu takaisin "Too many hops" -ilmoituksella.

Ja sitten yhteyskatkokset. Niitä oli viime vuoden loppupuolella jatkuvasti ja niitä on ollut myös tänä vuonna joka viikko. Elisa ja Tikkacom ovat näistä täysin tietoisia. Tässä Tikkacom on kuitenkin toiminut ihailtavan suoraselkäisesti. Kaverini reklamoi asiasta ja Tikkacom hyvitti laskut. Elisan tuntien tämä kuulostaa uskomattomalta mutta totta se on.

Mutta minulle riitti. Ei enää ikinä Elisaa.

5

915

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kanattaa

      Laita sinne elisalle palautetta äläkä tänne turhaan kirjoittele nimimerkin suojasta, täällä kirjoituksesi menee täysin hukkaan.

      Täällä voit laittaa suoraan Elisalle palautetta:

      http://www.elisa.fi/index.cfm?t=1&o=40.00

      • haloo

        ..oletkos ikinä saanut vastausta elisalta???En suosittele olemaan missään tekemissä elisan kanssa,vaan pyrkimään helevetin nopeaa pois kyseisestä firmasta.Kun ei toimi,niin ei toimi.Liityn kasvavaan "Ei ikinä enään Elisaa"-joukkoon.Never ever again.


      • syksyllä
        haloo kirjoitti:

        ..oletkos ikinä saanut vastausta elisalta???En suosittele olemaan missään tekemissä elisan kanssa,vaan pyrkimään helevetin nopeaa pois kyseisestä firmasta.Kun ei toimi,niin ei toimi.Liityn kasvavaan "Ei ikinä enään Elisaa"-joukkoon.Never ever again.

        Itse myös kyllästyin viime vuoden syksyllä Elisan vääriin laskuihin joissa kaikki meni päin prinkkalaa vaikka monta kertaa selvitettiin. Taisi puhmaksut jo mennä niihin hyvityksiin. Ja netti pätki melkein päivittäin. Vaihdoin Saunalahteen ja yhtään väärää laskua ei ole tullut. Pätkimiset ovat ajoittuneet normaaliin huoltoon josta Saunalahti on etukäteen ilmoittanutkin. Kone auki 24/7 ja esim mIRC ohjelmasta näkee varsin hyvin katkokset jos niitä on ollut.


      • Nyt riitti

        Mitä enää elisalle vinkumaan kun irtisanomispaperit on jo postissa. Päätelköö itse mitä on mokannut.

        Ei enää ikinä Elisaa eikä myöskään Soneraa :)


    • homma

      Mulla. Lappeenrannassa homma toimii!! En tiedä onko aihetta ottaa yhteyttä kuluttaja- asiamieheen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      233
      4159
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2624
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2355
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1426
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      115
      1406
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1087
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      953
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      936
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe