Aina! Johtunee kolmesta syystä.
Kassatyöntekijät ovat lakonisen veteliä ja hitaita johtuen naurettavasta palkasta.
Ahne yrittäjä ei palkkaa tarpeeksi työvoimaa.
Kusipäiset asiakkaat eivät osaa maksaa ripeästi ja siirtyä sivuun.
Kassajonot
3
166
Vastaukset
- dfgbvc
Vähän viittaat tuossa asiakkaisiinkin. Kannattaa ottaa huomioon, että he eivät ole kaupassa töissä ja toimivat heille sopivimmalla vauhdilla. Kauppias voi palkata esimerkiksi henkilöitä, jotka pakkaavat asiakkaan ostokset muovikasseihin, jos jono ei muuten liiku rivakasti.
- ainarahallamaksan
suurin syy jonoihin on kaiken maailman luotto kortilla maksajat käteisellä homma pelaisi
- akkqaskwkdcfwe
Mikä olisi hyvä ratkaisu?
Olisiko se että randomisti arvottaisiin väestörekisteristä 50 henkilöä jotka ammuttaisiin kauppatorin torilla joka kuukausi? 50 luku määräytyisi aina jonkin kaavan mukaan että miten perseelleen on maan asiat menneet prosenttuaalisesti.
Toki tässä kuten raha ratkaisee politiikassa ja muussa muutenkiin niin, sillä rahalla ja vallalla voit ostaa vapaalipun jolla pelastaa henkesi jos arpa psuu kohdalle.
Mitä mieltä olette, parastahan olisi jos tuosta ei voisi välttyä kukaan, jos arpaa osuu pressalle niin eikun riviin vaan.
Auttaisiko tämä kassajonoihin?
Vai voisiko kansa petää pään perseestä ja alkaa ajatella.. no se tietää taas päänsärkyä ja omat seuraamuksensa.
Mitä me köyhät näitä miettimään...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1401745- 401658
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa631410- 681305
Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2091154Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi2771107- 701083
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää19958- 74955
Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106888