Hammaslääkäriin

Onko mitään keinoa kehitttää hammaslääkäripalveluita niin, että tarjolla olisi myös aikoja iltaisin ja/tai viikonloppuisin?

Kuntapalkolliset jättävät tilat tyhjilleen lyhyen työaikansa vuoksi illoiksi ja viikonlopuiksi siksi pitäisi etsiä toinen palveluntuottaja tiloihin.

Tyhjä tila laitteineen ei palvele ketään.
183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä ne yksityiset pari...kolme...neljä hammaslääkäriä kykenisivät kimpassa vaikka itsekin ostamaan tarvittavat hammaslääkärituolit ja porakoneet. Ja vuokraamaan tuhansia neliömetrejä edullisesti tarjolla olevaa tilaa hoitopaikaksi.

Ei se noista laitteista eikä tiloistakaan ole kiinni. Että ne muka olis niin kalliit, että sen vuoksi kannattais kunnan omistamia laitteita heidän käytellä ilta-aikaan.

Hammaslääkäreitä ei yksinkertaisesti huvita työskennellä ilta-aikaan, ei sen paremmin julkisella kuin yksityiselläkään puolella. Potilaita piisaa valoisanakin aikana sen verran, ettei tarvii vuorotöihin dentisti-koulutettujen alkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyhjä_tila kirjoitti:

Onko mitään keinoa kehitttää hammaslääkäripalveluita niin, että tarjolla olisi myös aikoja iltaisin ja/tai viikonloppuisin?

Kuntapalkolliset jättävät tilat tyhjilleen lyhyen työaikansa vuoksi illoiksi ja viikonlopuiksi siksi pitäisi etsiä toinen palveluntuottaja tiloihin.

Tyhjä tila laitteineen ei palvele ketään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu