RunniRock on kuulema tänä vuonna Luuniemen juhlakentällä kuin myös Runnin Mega Romppeet joten taitaa olla sukset ristissä Runnilaisten kanssa vai mistä moinen takinkääntö ja mitenkäs Oluset siihen suhtautuu kun Iskelmäkesän jo tältä vuodelta taas juhlakentän osalta torpeedoivat... kovaa on peli kun muistuttaa että Oluset on osakeyhtiö ja kaupunkimme syytää sille kymmeniätuhansia euroja vuodessa... olisiko mitään järkeä jos Runnilaiset alkaisi järjestää myös Olutjuhlia juhlakentällä niin jäisi nekin eurot oman kaupunkimme kehittämiseen eikä osakkaiden taskuun?!
RunniRock Iisalmeen
Hiekkakentällätavataan
6635
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mistäs tällaista tietoa?
Ja vielä Sukevan suviajotkin ovat Sonkajärvellä. Riitta pitää kuulemma samaan aikaan omansa. Mitä järkeä? Hyyryläinen sekoitti koko pakan.
makkaransyöjän kanssa samaa mieltä.hyyryläinen sotkemasta ja nuolemasta pois rompehommista.niin saisivat onnistumaan tapahtumat jotenkin
Hyvä. Jääpähän tilaa Runni 24/7 sateenkaariporukalle: runkkarikisat palkintoineen, lepakoille omansa ja kaikki ovat tyytyväisiä.
Näinhän ne itsekkäät narsistit pyrkivät toimimaan joka sektorilla!
eikös se runnikin ole iisalmee ,vai onko oma kunta.