Että maataloustuilla tuetaan kuluttajia. Jos näin kerran on niin miksi kepulaiset eivät halua niitä poistettavan heti?
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kysymyksesi on liian vaikea kepulaisen vastattavaksi. Se EU-ryhmä, johon Kepukin kuuluu, ajaa politiikassaan maataloustukien poistamista. Sitä on kyllä tässä asiassa todella vaikea hahmottaa tätä kepulaista järjenjuoksua. Ollaan samalla kertaa tukien lisäämisen kannalla ja samanaikaisesti poistamassa niitä.
Mitä luulet. Uhkaisiko SAK / SDP yleislakolla jos maataloustuki kuluttajilta poistettaisiin?
On se hyvä, että on sinunlaisiasi puolustamassa kuluttajan saamaa maataloustukea. Sinulle tuntuu olevan oikein sydämen asia, että suomalainen kuluttaja saa maataloustukia.
Mitenpä muuten kuluttaja maksaisikaan Euroopan kalleinta ruokaa, ellei saamillaan maataloustuilla:)
Ei+se+minun+sydämen+asia+ole,+vaan+työväenliikkeen.+Ne+ei+halua+käyttää+rahaa+ruokaan+ja+se+on+totisesti+toteutunut+nykysuomessa+kun+vain+13%+palkasta+menee+ruokaan.
Maksan verorahoista maataloustukea ja maksan kassa lla kalleinta ruokaa.
Voi vit...
Voi kun saisi itsekkin jotain palkkaukea
Maataloustukiin menevä veron osuus on EUn korkein.
Ja samalla elintarvikkeemme ovat EUn kalleimpiin kuuluvia.
Viljelijät kuuluvat keskimäärin tulotilaston yläneljännekseen.
Jokin ei tässä täsmää!!!!
Totta kallis aluetuki asumistuki ei täsmää tässä maailmassa.
Toisaalta miksi osa vasemmistosta ajaa elintarviketeollisuuden alasajoa?
Oks kepulla muka jotai ees välillisen huomaamattoman välilistä salaista tekemistä vaikkapa keskos ja s-ryhmän kaa yhes verovarottajan kaa jota kukaa ei huomaa koska kaikki maksaa eka veronsa sekä laskunsa ynnä perintöveronsa ku toi suvun vaihto o tehty nii helpoksi eräille ja valituille vailla osinkoa ?
Kyllä jokainen voi vaihtaa sukua. Antti Rinne on senh tehnyt jo kolmen naisen kanssa. Neljättä lykkää.