Olen tulossa töihin sinne ja asuntoa katselen, hiukan vaan vaikeeta, kun en kaupunkia tunne ollenkaan. Mikä kaupunginosista on paras, mikä taas rauhattomin tai huonomaineinen? Onko jotain tiettyjä taloja/katuja, mistä ei kämppää kannata ottaa, jos haluaa rauhallisen paikan.
Kaupunginosista
5
426
Vastaukset
Mistäpäin suomea sinne kuljet ? Aika onnetonta on tällä hetkellä asuntotarjonta Ukissa...
- Ämteehoo
Riihimäeltä oon lähdössä, mut matkaa on sen verran, että joku luukku täytyy sieltäpäin löytää.
- Sepe25
Moi, itse olisin tulossa Nastolasta tai Lahteen tämä nykyään kuuluu kun tuli kuntaliitos. Olen katsellut noita vuokra-asuntoja ja ei ole paljon tarjontaa. Toivottavasti tämä ei nyt tyssää tähän ettei ole asuntoa. Täällä Nastolassa kun ei ole mitään kunnon töitä tarjolla lähimaillakaan.
- 99999999999999
Vuokra-asuntoja ei todellakaan ole tarjolle muutamaa enempää. Ei yksityisellä eikä kaupungilla.
Salmi, Ruokola ja Saarnisto ovat lähinnä omakotitalo ja rivitalo-alueita ja todella rauhallisia
Jos joitain kerrostalo-alueita välttäisin niin Pietolaa, tosin sekin johtuu lähinnä kuulopuheesta eikä faktatiedosta, ja osaa Hakametsästä. http://i.imgur.com/BCD5UiI.jpg Tuossa tarkennusta. Sorvakko on myös hyvä alue lähempänä keskustaa.
Yleisesti täällä on kuitenkin suurimmalla osaa kaupunkia rauhallista, mitä nyt aina jossain jokunen hörhö. Hakametsä, Salmi ja Ruokola ovat Valmetin kannalta hyviä paikkoja. Kaupat, koulu, päiväkoti suht lähellä (1-2km)- ukista
Vuokratkaa 3h ja keittiö esim. 2-3/hlö. Kaikille oma huone ja keittiö ja kylppäri yhteinen - eikä vuokrakaan päätä huimaa.
Kaksioita ja kolmioita on tarjolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko821579- 401229
En malta odottaa mies että tulet minuun
Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu83863Siltojen varjoissa
Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja193858- 53825
- 61822
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon20810- 37748
- 38729
- 33729