Vasemmistoliitto vie persujen äänet.
Ei persuista ole
minäainakin
13150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Populismin kupla puhkesi jo Hollannissa. Seuraavaksi se puhkeaa kuntavaaleissa Suomessa 9.4.2017. Kansa on kyllästynyt soinisonnan lapiointiin.
Li on viehättävä friidu!
Mahtisoinin politiikka on takinkääntöä ja perseennuolentaa kuitenkin, kyllä kansa tietää.
Eikös se murhamies ollutkin vasemmiston räppivideolla joraamassa
Ei, oli persujen pohjanmaanmiehen kanssa persuilemassa.
Kirjailija Pentti Haanpää aavisti jo 1930-luvulla, mitä ovat Soinin ja muiden persujen kaltaisten lupaukset ja puheet: jonninjoutavaa törinää. Erinomainen luonnehdinta!
VASEMMISTONUORET: KANNABIKSEN KÄYTTÖ POIS RIKOSLAISTA
KANSAN UUTISET8.6.2016 14.31
KOTIMAA
Vasemmistonuoret esittää kaikkien päihteiden käytön ja pienten määrien hallussapidon pitämistä laittomana mutta rangaistusten poistamisesta.
Pössy nousee punikin pers.. silmät muljottaa ja VVOn sossukämpässä
kasvaa höpöheinää....
oikeisto johtajat tusaavat ja rahtaa suomeen heroiinia ym kovia aineita.. välttäkää niitä.
Vasemmistoliittoa minakin palaan äänestämään yhden harhakierroksen jälkeen. Ei tullut persujen lupauksista lasta eikä edes ulostetta.
äänestän vasemmistoliittoa, koska niillä on ihQu puheenjohtaja.
Vasemmiston Paavo Arhinnäki ihannoi poliisimurhia onhan tämä itsekkin rikollinen ja pormestariehdokas hhhe.
Vasemmistoliiton vetovoima vaan kasvaa nyt kun saatiin ihana Li johtoon. Persujen vetovoima taas, no siitä ei kannata edes puhua. Soini jaksoi hurmata jonkun aikaa sutkautuksillaan, mutta Terho tai H-aho ovat jonninjoutavia kalvakoita seinäruusuja.
Terho ja Halla-aho ovat olleet Soinille hyviä renkipoikia, mutta ei heistä isännäksi todellakaan ole. Se on vähän sama, jos tekisi puosupojasta kipparin. Ei siitä mitään tule. Paatti seilaa tuurilla ehkä vähän aikaa, mutta sitten karahtaa karille. Se on vääjäämätöntä.