Paskavedet metsään

paskathoikkalansuuhun

Vesajärvellä laskettiin paskavetet mettään vaikka oikee osote ois ollu ikaalinen ahdetie3

10

621

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tzhernobyl

      1986 tälläi keväällä satoi semmosta vettä hämeenkyrössäkin ettei ole vieläkään maastosta hävinny.

    • paskahoikkalaan

      Siinä oli vaan sadevettä ja vähän kusta.Paska kuuluu hoikkalaan.

    • hävettää

      Eikö hävetä? tahallista hommaa kuin risumies ja nyt paskaäijät!

    • Pienet.paskat.vaan

      Ei hävetä yhtään, kylä ny koivut kasvaa.

    • timotiik

      Meillä harjussa kaadetaa öljykin kasvimaalle

    • Öljytvaihtuu

      Öljy kuuluu luontoo, sieltähän se on tullutkin. Meillä on 60 vuotta vaihdettu öljyt maahan laskemalla (ei omalle maalle tietenkään).

    • Kakkamaisteri

      Esitän, että kaikki villieläimet metsistä tapetaan. Paljonko mahtaa iso uroshirvi laskea virtsaa ja ulosteita metsiin, vieläpä erottelematta pohjavesialueita. Entä näin keväällä heräilevät karhut, mitkä päästävät ns. pihkapaskankin luontoon. Kaikki muutkin villieläimet ulostavat ja virtsaavat hirvittävät päästöt metsiin ja pelloille.

      Vesajärven edusmies totesi järkevästi, että paperia ei jätteessä ollut. Siitä on todettava, että Vesajärvellä pyyhitään sammaleella. Sama tyyli on metsän eläimilläkin, ei ne käytä nokialaista eikä mänttäläistä!

    • crossaamaanlintuharjuun

      Olen aina tiennyt rikolliset tyhmiksi ja oikeasti yksinkertaisiksi mutta että maanomistaja, maanviljelijä, metsänomistaja, mitä ilmeisemmin nämäkin paikalliset ovat, eikö, niin siellä sitä tietämystä onkin, eli ei mitään väliä mistään.
      Kunhan EU tulla ja muilla kansallisilla lisillä on saatu kalliit paskakärryt ostettua niin eikö mitä tyhjennetään paskat metsään kun kalliilla on tehty uusi puhdistamo pappilanjoen sivuun.

      • luonnosta.vieraannuttu

        Miten luonto säästyy jos 5000 litraa vettä ja 20 litraa kusta
        kuskataan pohjavesialueen lävitse typen oksideja päästävällä
        ajoneuvolla 20 km puhdistamoon joka kuluttaa kemikaaleja
        ja kivihiilellä tehtyä sähköä.


    • Kaikkimaksaa

      Luonnosta.vieraannuttu ymmärtää varmaa silloin paremmin niitä jotka eivät tarvitse/halua kesämökeilleen lakien mukaista vesienpienpuhdistamoa jos koska sikala tai muu maatalousyrittäjäkään ei sitä tarvitse kuten pakollista jätteiden keräystä, koska on tähänkin asti saanut ne kuljetettua vakituisen asunnon roskiin, josta joka kuukausi maksaa.
      Luonnosta.vieraannuttu on todellakin kun kesäisin lenkkeilee maaseudun pikkuteillä ja poluilla niin lähes kaikilla takapihoilla ja maatilan nurkilla maaseutuyrittäjillä on kaatopaikka ongelma jätteineen , se mitään jos se siellä omalla maalla olisi hevosvetoajoilta sitä romua mutta kun maaleista,autoista, akuista, asbestisista katteista, eletroniikkaromustaja öljyistä alkaen sitä löytyy, se varmaan elävöittää puhdasta luontoa, tosin se alkaa tehdä vaikutelman maaseutuyrittäjästä hyvinkin yksinkertaiseksi ja laiskaksi jääneestä romurallia sahtipäissään ajelevasta aikamiespojasta jonka luonnonsuojelu näyttö jää aika pieneksi.

      Vaikka itse kuulun typenoksideja päästävään maaseudulta työhön bendelöivään veronmaksajistoon on minun 5000 litrassa jätevettä on huomattavasti enemmän puhdistettavaa kuin Vesajärveläisellä seurantalolla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1328
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      667
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      619
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      563
    5. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      559
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      539
    7. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      528
    8. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      521
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      176
      468
    Aihe