15000 pakolaista lisää joka kuukaisi

Faktaapeliin

7

131

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Faktaapeliin

      Siis joka kuukausi.

      Pahoittelut

    • Toivottavastijatkuu

      Eihän tuo nyt ole mitään. Sehän olisi vain 1,8 milj. kymmenessä vuodessa.
      Eikös Käteinen olisi ottanut nuo 1,8 miljoonaa Suomeen kertarysäyksellä? Siis pelkästään Suomeen.
      Mutta kyllä Turkki silti tekee hyvää työtä Euroopan hyväksi. Toivottavasti se jatkuu tulevaisuudessakin.

    • Viime pakolais ryntäyksessä asia hoidettiin huonosti suomen osalta. Petteri Orpo hoiti tosi surkeesti tämän asian. Päästi kaikki ruotsista tulijat tänne ja Sipiläkin lupas ottaa mamut elätettäväkseen, mutta puihin meni.
      Eihän siitä mitään tule, että eurooppa ottaa kaikki tänne pyrkijät elätettäväkseen. Mitä enempi erilaisia ihmisiä elää toistensa kanssa keskenään, niin sitä enempi on ristiriitoja ja ongelmia sotiin asti. Se on nähty maailman sivu ja luulis, että nykyihmiset sen ymmärtää. Eri uskonnot ei sovi yhtään toisten kanssa lähellekkään ja nyky sodat on uskontopohjaisia.
      Se on kumma, että tällaisia asioita ei tajuta ennen kun se on jo lian myöhäistä enää kohtuudella korjata. Hollantilaisetkaan ei sitä vielä täysin tajunneet näissä vaaleissa.

    • keskiluokka.maksaa

      Eiköhän nyt olisi korkea aika laittaa Schengen rajat kiinni. Kumma kun taikasana asylym ei avaa Venäjän rajaa, mutta Schengen rajan etelässä avaa?

      Hallituspuolueet Keskusta, Kokoomus ja Perssuomalaiset haluavat pakolaisia, koska niillä voi tehdä bisnestä, rikastua enemmän ja nostaa osinkoja. Oppositiosta Vasemmistoliitto ja Demarit haluavat lisää mamuja, jotta maassa riittäisi tarpeeksi köyhiä, jotka heitä äänestävät ja pysyvät siten vallassa. Vihreät, Kristilliset ja RKP esittävät sivistynyttä humaanipolitiikkaa.
      Keskiluokka kun maksaa koko mamutuksen niin aina löytyy maksaja, jota piiskata kovempaan työntekoon aina pienenevällä palkalla.

      Nyt vaihtoehtopuolueet esiin!

    • EiköhänNuoJoRiitä

      Jos he ketkä haluavat heitä tänne, ottaisivat omakseen. Tällämenolla pakoloisista tulee suomen luontoon kuulumattomia tuhoeläimiä joilla tunnetusti on huono loppu.

      • yu57

        Ajattelin alkaa vetämään kurssia että miten pakoloinen napataan jalkanarun avulla.(vrt.ketunpyynti ansalla)


    • johanass49

      Eu on mukana suunnitelmassa siirtää 6 miljoonaa afrikkalaista Eurooppaan seuraavan viiden vuoden aikana. Frontex pelastaa Välimerestä tuhansia afrikkalaisia Eurooppaan päivittäin. Frontex on EU:n rajavalvontaviranomainen. Sen tulisi valvoa, että kukaan ei laittomasti tule Schengen alueelle. Euroopan komissio on määrännyt kaikki merestä pelastettavat tuotavaksi Eurooppaan.
      Ranskan ja Saksan vaalien jälkeen aloitetaan afrikkalaisten siirrot koko EU:n alueelle. Onneksi Unkari on varautunut ja rakentanut muurin. Saksan ja Ruotsin kautta tulee sopimuksen mukaan 40 000 afrikkalaista Suomeen.
      Kaiken takana on uusi maailman järjestys. Mukana suunnittelemassa ovat olleet Bilderberger ryhmä, EU ja Soroksen säätiöt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      73
      3754
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      2021
    3. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      226
      1353
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      135
      1246
    5. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      112
      1148
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      111
      1116
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      70
      1040
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      995
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      984
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      896
    Aihe