Raahen bitumikate konekuski

Nyt pyöräkone kuskille pikkusen jäitä hattuun! Onko kiire pelkäätkö että lumet sulaa PAttassissa ennenkuin ehdit ne pukata!
Kevyenliikenteen kulkiat vaarassa!
Vauhtia vähemmäksi ja tarkkaavaisuutta lisää!
9515
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

No se nyt on sitä aikaa vuodesta et on pakko kiirehtiä ennenkuin lumet sulaa.

Perkele kun joka aamu kuudelta herää kun hierotaan ja rymytetään nuita teitä täällä pattijoella lunta/jäätä vain pieniä länttejä sielä täälä. Vittu tummosedta hommasta vielä veronmaksajat joutuu maksaan.
Kaupunki vois pitää silmällä tätä hommaa..

Äänestä
  • Jos niitä ei aurattaisi/höylättäisi aamulla, niin sitten ihmiset valittaisivat kuinka liukkaita tiet ovat ja vahinkoja sattuisi. Että mietippä toisen kerran.

    Äänestä

Siimä se Bitumikatteen ukko ny kaahas kuorma-autolla näytti olevan taas niin kiire että liikkennesäänmöistä viis..

Äänestä

Läheltäpiti tilanne oli keskustassa...
Ei saatana tajuta löysätä sitä kaasujakaa!!
Oliko se tämän firman pyöräkone joka runttas sen autonkin paskaksi keskustassa??

Äänestä

Perkeleen auran kolluuttaja!
Oli siinä taas keskustassa vaaratilanne kun kouho kuski ajo hullunlailla..
Kuka runttas sen auton tuola raahen kylillä?
pyöräkoneella perkele oli runtannu vissiin kylkeen! Minkä firman ukko?
Täytyy saada yleiseen tietoon nämä asiat!!
Sepän kuorma auto oli ainaki ajettu paskaksi.
Sielä se makaa hitsarinkadulla keula paskana! Ei saatana tuu mitään!
Voi saatanan tunarit!!

Äänestä

Voi rutto eikö teillä ole muuta elämää, kun valittaa siitä jos jotkut edes tekevät työtä!

Äänestä

Saisi vähän aikaisemmin aurata Pattijoella, heti viiden jäläkeen että olisi tiet sliipattuna kun kuudelta lähtee pyörällä töihin. Ja vähän herkemmin saisivat lähteä pyörätiet auraamaan. Jotkut ne joutuu heräämään töihin viideltä,.....kyllähän tuohon ryminään herää itsekki, esim lomilla ja vkl mutta eipä se haittaa, läskit silimille uuvestaan.

Äänestä

Tänä aamuna herätys klo 3.50, keskustan katuja alettiin höyläämään ja pyörökoneella lunta sen jälkeen pukkaamaan. Ryskettä kesti oman asunnon liepeillä melkein 2 tuntia. Kyllä jää maanjäristys toiseksi tälle metelille.

Äänestä

Oliko bitumikate raahe ryskääjät?
Paree ois pysyä katolla ja kolailla sielä lapiolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kulkiat kirjoitti:

Nyt pyöräkone kuskille pikkusen jäitä hattuun! Onko kiire pelkäätkö että lumet sulaa PAttassissa ennenkuin ehdit ne pukata!
Kevyenliikenteen kulkiat vaarassa!
Vauhtia vähemmäksi ja tarkkaavaisuutta lisää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu